Moderní účesy 2023: Co se bude nosit v letošním roce

moderní účesy
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Šmídová

Úpravě vlasů se odjakživa věnovala velká péče. Dnes se již nenosí náročné vlasové kreace jak v dobách minulých, moderní účesy se vyznačují lehkostí a snadnou úpravou, na kterou je kladen důraz i v roce 2023. Na co se můžeme těšit?

V hlavní roli přirozenost

Trendy v účesech poznamenala koronavirová pandemie v předchozích letech. Kadeřnictví byla zavřená, takže mnozí tehdy zůstali odkázáni sami na sebe, i proto je u moderních účesů kladen důraz přirozenost.

Tento trend zůstává i v letošním roce. Je to patrné také v barvách vlasů, kde se dává přednost přirozenému odstínu. Jestliže si ale vlasy přesto chcete barvit, pak sáhněte po žvýkačkové růžové, v níž ve společnosti druhých určitě zazáříte.

Trendy jsou také odstíny platinové nebo blond s nádechem do šedé barvy.

Ofina hraje prim

Letos více jako jindy se bude nosit ofina. Může být střižená vysoko nad obočím jako tzv. baby ofina, rovná i jako měkce splývající patka. Záleží na tom, co vám více sluší.

Výhodou ofiny je hlavně to, že schová nedokonalosti na čele a působí mladistvým dojmem.

Vpředu krátké, vzadu dlouhé

Ve volbě účesu můžete vsadit na klasické mikádo, které v letošní sezóně opět získává na oblibě. Nebo si nechat vlasy ostříhat po vzoru Miley Cirus – tedy vpředu krátké a vzadu dlouhé.

Není přitom třeba hledět na nějakou pravidelnost. Nedokonalosti jsou dovoleny, a dokonce i v tomto ohledu vyžadovány.

Nebo raději nosíte dlouhé vlasy sepnuté do drdolu? V tom případě budete letos trendy, protože právě drdol se vrací na výsluní. Kromě klasického drdolu lze vlasy sepnout také plastovým skřipcem, což už tu také kdysi bylo a letos se to jen vrací.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz