Jak vyčistit špinavé tenisky, aby byly zase bílé. Jde to i bez chemických bělidel

jak vycistit tenisky
Zdroj: Pixabay
Autor: Eliška Malá

Bílé tenisky přinášejí do našeho každodenního stylu svěžest a lehkost. Čas a každodenní používání však na nich často zanechají stopy, které snižují jejich původní krásu. Ať už jsou to nevzhledné skvrny, zažloutlý odstín, nebo jakákoliv špína, správný postup při čištění tenisek může obnovit původní zářivě bílý vzhled a prodloužit tak i jejich životnost.

Jak vyčistit bílé tenisky

Někdo používá k čištění bílých tenisek peroxid, ale půjde to i bez této agresivně bělící chemie.

Před tím, než se však pustíte do samotného čištění, odstraňte volné nečistoty a prach suchým kartonem nebo malým kartáčem. Následně opatrně vyndejte vložky.

Pamatujte však na to, že každý materiál může reagovat odlišně, a proto byste měli vyzkoušet tyto metody nejprve na malé neviditelné části tenisek před tím, než je použijete na větší plochy tenisek.

Přírodní odstranění skvrn

K odstranění skvrn na bílých teniskách je ideální využít přírodních prostředků. Smíchejte tedy jednu čajovou lžičku jedlé sody s dvěma čajovými lžičkami octa a vytvořte z toho pastu.

Touto pastou potřete skvrny a necháte působit asi 15 minut. Poté jemným kartáčem nebo houbičkou opatrně vmasírujte pastu do materiálu a opláchněte vodou.

Osvěžení bílé barvy

Aby vaše bílé tenisky vypadaly opět svěže, vyzkoušejte směs citronové šťávy a soli. Smíchejte čajovou lžičku soli s jednou lžící citronové šťávy a vytvořte roztok. Tento roztok naneste na bílé části tenisek a nechte působit slunce, dokud se roztok nevysuší.

Po vyschnutí opatrně očistěte kartáčem. Citronová šťáva pomáhá zbavit se zežloutnutí a sůl zase přidává leštící efekt. Tímto způsobem nejenže odstraníte skvrny, ale také obnovíte původní lesk bílých tenisek.

Po dokončení těchto kroků nechte tenisky vysušit na vzduchu a pak je můžete obout znovu skoro jako nové z obchodu.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz