Lepidlo po lepící pásce? Odstraňte ho snadno i bez poškrábání povrchu

paska
Zdroj: Pixabay
Autor: Martin Straka

Silně lepící páska dokáže být velmi užitečná. Ve chvíli, kdy jí ale chceme z nějakého povrchu sundat, mohou nastat problémy v podobě lepidla, které na povrchu ulpí. To, co je pro nás ze začátku výhodné, tedy pevné spojení lepidla s povrchem, může být po sundání problematické. Jak tedy odstranit lepidlo po lepící pásce?

Lepidlo po lepící pásce

Jaké jsou možnosti při odstranění lepidla z lepící pásky, která drží často jako by byla přikovaná?

Nové a zabalené věci jako je například obraz, zrcadlo, koberec jsou často oblepeny páskou, která pevně drží na samém povrchu. Na povrchu poté ulpívají zbytky lepící pásky, někdy i na mnoho týdnů. Totéž platí i v případě, že páska držela něco na zdi.

Jak odstranit lepidlo z lepící pásky?

Pokud potřebujete odstranit lepidlo z lepící pásky z tvrdých materiálů, jako je například sklo, kov, dlaždice, obklady a podobně, je dobré si vzít na pomoc benzín, isopropyl nebo ředidlo.

Pomocí těchto těkavých látek se lepidlo na pásce rozpustí a postupem času přestane lepit. Na tampón proto naneste jen potřebné množství a pomocí něj přejíždějte po délce celé pásky.

Pozor na poškrábání povrchu

Dávejte si však pozor na poškození povrchu. Odstraňování lepidla pomocí ostrých špachtlí se proto raději vyvarujte. Povrchy, jako je například sklo, jsou velice náchylné na škrábance a podobně.

Na pomoc si vezměte raději vlhčené ubrousky namočené do alkoholu. Ani plastová škrabka vám nezaručí, že nějaký ten škrábanec nevznikne.

Pozor na parkety nebo dřevenou podlahu

Ještě větší pozornost upřete například parketám nebo dřevěné podlaze. Benzín nebo ředidlo by je mohlo nenávratně poškodit, navíc za sebou mohou nechat šedivé fleky.

V těchto případech vsaďte spíše než na chemická činidla na teplotu. Lepidlo ztratí při vyšší teplotě své vlastnosti a lze jej potom snadno odstranit třeba hrubou látkou.

K nahřátí lepidla se hodí například fén na vlasy.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz