Černé tečky jsou zlo! Jak se zbavit černých teček?

cerne tecky na nose
Zdroj: Pixabay
Autor: Petr Karásek

Černé tečky na obličeji trápí mnoho lidí. Dnes vám však poradíme, jak se zbavit černých teček.

Tvorbu černých teček nemůžete výrazněji ovlivnit, většinou jsou totiž důsledkem zvýšené sekrece mazových žláz. Mohou být ovšem i následkem stresu, hormonálních změn či špatného životního stylu. Častou chybou je i nesprávná domácí péče jako je používání příliš mastných krémů nebo nedostatečné mytí obličeje a čištění pleti. Na černé tečky existuje na trhu spousta krému, které si koupíte v každé drogerii za drahé peníze. Co však na černé tečky účinkuje nejlépe?

Jak se zbavit černých teček?

Černé tečky dokáží pořádně znepříjemnit život a nabourat sebevědomí. Umíme je však odstranit, akorát to nefunguje natrvalo. Jak se jich tedy zbavit co možná nejúčinněji a na co nejdelší dobu? Bude vám k tomu stačit obyčejná zubní pasta.

Mnoho lidí na problematickou pleť, či pokožku používá právě zubní pastu. Ta dokáže vytáhnout uhry a vysuší pokožku, díky tomu eliminuje tvorbu mazu. K odstranění černých teček však nepoužívejte pouze čistou zubní pastu, ale trochu si ji ještě vylepšete. Efekt pak totiž vydrží o to déle.

Co bude potřeba: Budete potřebovat mentolovou zubní pastu, sůl a 2 až 3 kostky ledu.

Postup: Smíchejte 2 polévkové lžíce zubní pasty s jednou polévkovou lžící soli. Pořádně promíchejte.

text
text

Naneste tuto směs na postižená místo a nechte ji působit do doby než zcela zaschne. Mělo by to být alespoň 5 minut. Nemusí to být nijak zvlášť tlustá vrstva, důležitější je, aby bylo postižené místo důkladně po celé obvodu překryté.

text

Jakmile pasta zaschne, smyjte ji vlažnou vodou a masírujte si přitom pokožku. Dostanete tak ven i poslední zbytky nečistot z pokožky.

Když máte postižené místo očištěné, pořádně po něm přejíždějte kostkami ledu. Od pasty a soli vysušené póry se vlivem ledu následně stáhnou a nezačnou se v nich tak brzy tvořit další uhry.

Rady na závěr

Kůru provádějte ráno. Nelekejte se, pokud budete mít po očištění zubní pasty místo zarudlé. Zmizí to po několika minutách. Jedná se pouze o důsledek chladivého efektu mentolu obsaženého v pastě. Pokud máte suchou pokožku, doporučujeme po aplikaci použít na postižená místa kvalitní hydratační krém.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz