Správná velikost podprsenky je velmi důležitá. Ověřte si, zda aktuálně nosíte správnou velikost

velikost podprsenky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Každá žena zná svou velikost podprsenky. Problémem však je, že většina žen by měla mít ve skutečnosti úplně jinou velikost. Když přijdete do specializovaného obchodu s dámským spodním prádlem, tak po vás mnohdy ani nechtějí říct vaši velikost podprsenky, ale rovnou vám prodavačky dle svého odhadu donesou danou velikost. Ženy jsou pak častokrát velmi překvapené, protože se jejich správná velikost podprsenky liší o více než jedno číslo.

Jak vybrat správnou velikost podprsenky

Mnoho žen si až příliš utahuje ramínka u podprsenky, a to kvůli tomu, aby si nadzvedly poprsí, pokud jim jejich podprsenka nedrží ideálně a nedělá jim úplně pěkná prsa.

Problémem ale je, že na ramenou tím pádem nesou mnohem větší váhu, než jakou by měla ramínka nést. A proto si ženy tak často stěžují na bolesti zad.

Při výběru správné podprsenky si musí žena uvědomit, že ramínka by měla nést přibližně 20 % celkové váhy poprsí. Správnou délku ramínek si můžete ověřit tak, že mezi ramínko od podprsenky a vaše rameno vložíte pohodlně dva prsty.

Asi největší chybou  bývá široký obvod podprsenky

Jak již bylo zmíněno, tak ramínka drží přibližně 20 procent váhy vašich prsou. Zbytek váhy je na obvodu. A proto je velmi důležité, aby vám obvod perfektně seděl.

Mnoho žen ale nezvolí správný obvod podprsenky a raději si vezmou podprsenkou s větším obvodem. Důsledkem potom je, že část podprsenky na zádech, kde je většinou zapínání podprsenky, putuje směrem nahoru.

Pokud má žena správnou velikost podprsenky, tak se obvod nevytahuje směrem nahoru a je ve stejné úrovni jako předek podprsenky. Pomoci si také můžete tím, že pokud vzadu odtáhnete obvod podprsenky od svého těla, tak by měl vzniknout prostor přibližně 4 centimetry.

Mnoho žen také ví, že nová podprsenka se kupuje s tím, že se má zapínat na co nejvolnější zapínání. Podprsenka se totiž časem trošku vytáhne, a tak má žena prostor k tomu, aby obvod podprsenky utáhla tím, že si zapne podprsenku na těsnější háčky.

Třetí zásada pro výběr velikosti podprsenky

Třetím důležitým parametrem pro výběr podprsenky, která má správnou velikost, je velikost košíčků. Většina žen si totiž kupuje podprsenku s příliš malými košíčky. Potom ženu většinou bolí prsa, protože se jí kostice zabořují do měkké tkáně.

Žena by měla zvolit takovou velikost košíčků u podprsenky, kdy jí košíček obsáhne kompletně celé prso. Správnou velikost košíčků můžete zjistit tak, že pokud zatlačíte na konec kostice v části u podpaží, tak si nahmatáte žebra, a nikoliv prsní tkáň.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz