Sociální sítě nejsou jen pro mladé. Co zajímavého na nich uvidíte?

sociální sítě
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Moderní doba se nese ve znamení sociálních sítí, kterým propadla zejména mladá generace a také děti. Sociální sítě většinou starší osoby neberou, příliš jim nerozumějí a nechápou, proč by je měli vlastně používat, ale nejsou jen pro mladé, což si ukážeme dále. Pojďme se tedy podívat na to, jaký je mezi nimi rozdíl a co na nich všechno můžete vidět.

Facebook

Facebook původně vznikl jako webový systém pro sdílení a komunikace mezi studenty americké Harvardovy univerzity. Stojí za ním bývalý student univerzity Mark Zuckerberg.

Postupem času se do něho připojily další vysoké školy nejen v USA, ale po celém světě. Pak následovaly velké nadnárodní společnosti, jež ho začaly také využívat, a to už byl jen malý krůček k tomu, že Facebook našel oblibu i u běžných uživatelů, jichž má už přes 100 milionů.

Na Facebooku si vytvoříte svůj vlastní účet a můžete se skrze něho spojit s přáteli a známými a s nimi pak komunikovat i prostřednictvím Messengeru, jenž je součástí Facebooku. Na své zdi sdílíte obsah, lajkujete příspěvky.

Můžete být členy zájmové skupiny nebo sami aktivně skupinu vytvořit. Facebook se využívá i jako platforma pro on-line reklamu, čímž se sociální sítě stávají silným marketingovým nástrojem.

Twitter

Další sociální sítí je Twitter, což můžeme přeložit jako ptačí štěbetání. Na něm se sdílí krátké textové příspěvky, jež mají maximálně 280 znaků. Twitter je velmi je využíván politickými či státními i soukromými subjekty a samozřejmě i jednotlivci.

Pomocí tzv. hashtagů lze dohledat nejrůznější trendy, jako je například nová událost, film, album a další. Mezi mladší generací je ale více oblíbený Instagram.

Instagram

Přes sociální síť Instagram se sdílejí fotografie. Asi to taky znáte, kdy se zvláště celebrity rády fotí na exotických dovolených a pak své fotografie dávají na odiv veřejnosti.

K tomu využívají právě Instagram. Zároveň je využíván k on-line propagaci firem, zboží, událostí a podobně.

Tik Tok

Jako poslední jsme si nechali sociální síť a mobilní aplikaci Tik Tok, kterou miluje zejména nejmladší generace. Slouží pro vytváření a sdílení krátkých videí o délce maximálně 59 sekund.

Na celém světě má na 850 milionů aktivních uživatelů.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz