Péče o košile není sranda. Udržujte je krásně pestré

péče o košile
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pro někoho je péče o košile denním chlebem, protože je používá pravidelně k práci. Jiný si na sebe vezme košili jednou až dvakrát za rok. Péče o košile by však měla být u každého stejná. Jestliže chcete mít své košile pořád jako nové, tak se k nim musíte i tak chovat a dopřávat jim kvalitní péči.

Péče o košile

Péče o košile rozhodně není jednoduchá, tak se pojďte podívat alespoň na pár základních věcí. Košile by se nikdy neměla nosit více než jeden den. To znamená, po každém dni si košili uložte a připravte k praní. Klidně je můžete prát dohromady se stejnou barvou košilí.

Při praní košile vždy musíte dodržovat pokyny výrobce na jejím štítku. Jestliže chcete mít košile pořád krásně pestré, tak nikdy nesmíte přesáhnout teplotu, kterou výrobce udává pro jejich praní. Ideální je opravdu prát spolu jen košile stejné barvy, a to zvláště v případě, pokud se jedná o bílé košile.

Správné žehlení košile

Nezapomínejte ani na správné žehlení košile. Nejlépe uděláte, pokud necháte košile samovolně uschnout na ramínku tak, aby se košile co nejvíce vyvěsila.

Některé košile jsou z materiálů, které se potom ani nemusí žehlit. Pokud už však k žehlení košile dojde, tak jsou na to velmi dobré napařovací žehličky.

Dokonce i některé parní čističe mají speciální nástavec, pomocí kterého lze košile vyžehlit na ramínku. To je velmi praktické pro lidi, kteří nemají s žehlením košilí moc dobré zkušenosti.

Jak skladovat košile?

Košili musíte i dobře skladovat. I když v obchodech mají košile poskládané v průsvitném obalu, tak věřte tomu, že nejlepší péče o košile je, pokud je máte pověšené na ramínku.

Doma košile nikdy nesložíte tak, jako je mají naskládané v obchodech s vyztužením okolo krku a vypodloženou tvrdým papírem. Proto i po vyžehlení si košile pověste bezpečně na ramínko. V případě dlouhodobého skladování je lepší košile chránit igelitem.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz