Jak se zbavit vos na zahradě. Vyrobte si domácí past na vosy

past na vosy
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Domácí past na vosy se vám bude hodit hlavně v letních měsících a k podzimu, kdy jsou vosy nejvíce aktivní a otravné. Pokud máte doma zahradní posezení, kde vás neustále otravují vosy, které jsou nebezpečné hlavně pro alergiky, tak musíte zakročit. Vosy je potřeba likvidovat co nejméně agresivním způsobem. Jak vyrobit past na vosy?

Domácí past na vosy

Vyrobit past na vosy z PET lahve není složité. Stačí k tomu tedy klasická plastová láhev, kterou uřežete zhruba deset centimetrů od jejího hrdla. Uřezané hrdlo otočíte směrem do lahve a přilepíte pomocí lepicí pásky.

V místě lepení však ještě před samotným lepením omotejte provázek, který přilepíte společně s hrdlem lahve. Provázek vám umožní past přivázat na strom nebo na jiné vhodné místo, kde se vosy nejvíce vyskytují.

Jak nalákat vosy

Pokud máte tuto jednoduchou past na vosy vyrobenou, tak už do ní stačí nalít jen nějaké lákadlo.

Vosy můžete nalákat do pasti například pomocí kolového nápoje, piva nebo nějaké sladké limonády, které mají vosy tuze rády.

Jak se zbavit vos na zahradě?

Pokud máte doma větší zahradu nebo zahradní posezení, tak je potřeba past dobře rozmístit. Jedna past by měla být použita zhruba na 25 metrů čtverečných. Proto je potřeba při větší ploše zahrady umístit několik pastí.

Nedávejte pasti na vosy příliš blízko místa, kde si chcete posedět. Vosy se totiž začnou kolem pasti shlukovat a mohlo by dojít ke zbytečnému napadení.

V pasti by se měla vosa utopit

Díky tomu, že vosa vletí do pasti pouze hrdlem z plastové láhve, tak už bude mít problém se z ní dostat ven a v 99 % případů se v tekutině utopí. Pokud budou vosy vylétávat ven, tak je potřeba hrdlo od pasti zmenšit.

Past nemusíte využívat jen k zachytávání vos, ale i na ostatní hmyz, jako jsou kupříkladu stejně tak otravné mouchy. Ostatně to uvidíte hned, jak vaši domácí past na zahradě nebo zahradním posezení zavěsíte.

Při vlévání sladké tekutiny do pasti se snažte nepotřísnit okolí pasti, aby vosy nelétaly okolo.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz