Cviky na sedací nerv

sedaci nerv cviky
Zdroj: Pixabay
Autor: Petr Karásek

Skřípnutý sedací nerv dokáže pořádně potrápit nejen naše tělo, ale i naše bolestí vysílené nervy. Pomohou na skřípnutý sedací nerv cviky? Ano, pojďme si tyto cviky dnes ukázat.

Sedací nerv je největší ze všech nervů v lidském těle. Když dojde ke skřípnutí sedacího nervu, psychika je až druhořadá. Abyste nemuseli křičet od bolesti a denně se budit se zkaženou náladou, vyzkoušejte tato cvičení. Jsou vynikající jako prevence, ale i jako léčba.

Nechat si vypsat od lékaře neschopenku a užívat si volno není zrovna případ zaseknutého sedacího nervu. Měl ho už téměř každý produktivní člověk. Jeho spouštěčem může být hned několik faktorů, mezi jinými i nachlazení. Ať už se stane cokoliv, pamatujte, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůře. A bolavý sedací nerv třeba procvičovat.
Prevencí ke zdraví

Pokud vás zaseknutý sedací nerv trápí častěji než byste si přáli, začněte preventivně cvičit tyto dva jednoduché cviky. Zajistí Vám lepší pohodu, méně nervů a stresu z bolesti. Opakovaného zaseknutí sedacího nervu se jimi můžete zbavit i nadobro. Stačí dbát na správné cvičení a pravidelnost. Určitě je to lepší řešení než obstřiky, léky či dokonce nemocnice.
Jak sedací nerv „odemknout”?

Jak „odemknout” sedací nerv?

Kromě toho, že tato cvičení jsou vynikající prevencí, poslouží Vám zejména v době bolesti. Každý, kdo měl zaseknutý sedací nerv ví, že hýbat se v tomto období není jednoduché. Přesto se to ve většině případů dá. Tyto dvě cvičení jsou jak prevencí, tak klíčem k „odemknutí” skřípnutého sedacího nervu. V případě, že máte bolesti, dělejte cvičení mimořádně opatrně, ale o to důkladněji. Po pár minutách přijde vytoužená úleva.

Cvik 1

Lehněte si na rovný povrch a jednu nohu pokrčte v koleni. Ohnuté koleno obepněte oběma rukama a pomaličku táhněte nohu směrem k hrudi. Snažte se táhnout nejvíce, jak Vám tělo dovolí. Pokud pociťujete bolest, nepřestávejte, právě naopak, táhněte dál tolik, kolik zvládnete. Když cítíte, že více se už nedá, zkuste bolest prodýchat a v této poloze přidržte nohu alespoň 30 sekund. Zhluboka dýchejte. Pomůže Vám to nejen ke zmírnění bolesti, ale také k rychlejšímu odblokování nervu. Cvičení opakujte s každou nohou 2x a vícekrát.

Cvik 2

Lehněte si na rovný povrch. Pokrčte obě kolena. Překřižte si nohy tak, jak je znázorněno na obrázku a přidržte je ve vzduchu oběma rukama. V této pozici vydržte alespoň 30 sekund, můžete i víc. Potom nohy pomalu spusťte na zem. Opakujte 2x a vícekrát.

Závěrem

Tato cvičení lze provádět samostatně nebo je i kombinovat. Obě jsou schváleny lékaři a fyzioterapeuti je doporučují každému, kdo už někdy pocítil sedací nerv. Nezapomínejte však, že jako prevence před nemocemi spojenými se skřípnutým sedacím nervem slouží nejlépe dostatek pohybové aktivity.

Choďte proto co nejvíce pěšky. Stačí ranní cesta do práce nebo odpolední procházka. Pokud však máte se sedacím nervem opakované problémy, okamžitě jděte k lékaři, který Vám předepíše potřebnou léčbu.

Podívejte i na naše další cviky na bolest sedacího nervu.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz