Běhání nemusí být pro každého. Zkuste místo toho cvičit

běhání
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Šmídová

Běhání je pro mnoho lidí alfou a omegou sportování. Hodně jich ho má rádo, ovšem najdou se i typy, které by nevyběhly ani za nic z několika důvodů. Může to být proto, že je to nebaví, mají k tomu odpor nebo prostě a jednoduše nechtějí běhat. Pak je tu několik jiných možností, které se dají za běh vyměnit.

Pokud už někdo chce cvičit, tak může například použít kolo s tlustými pneumatikami. Tohle cvičení pomáhá spalovat kalorie, a to 1500 za hodinu nebo 25 kalorií za minutu. Místo běhu se dá také dělat cross-fit cvičení. Tenhle typ cvičení spočívá v kombinaci snadných krátkých cviků na různé části těla.

Běhání versus Angličáky

Běhání sice pomáhá hubnout, ale tohle cvičení, které pomůže spálit 14 kalorií za minutu také. Ovšem jen za předpokladu, že se jich udělá 10 za minutu. Sprinty na kole nebo rotopedu. Kombinuje se co nejrychlejší šlapání po dobu 60 vteřin a potom zpomalení na normální tempo na další 1 – 2 minutu, následně se však znovu zrychlí.

Běhání versus Kettlebell houpačka, čili druhé zmíněné se dá použít jako cvičení, když někdo nechce běhat. Během tohoto cvičení spálíte 20 kalorií za minutu. Hodí se pro každého. Veslování místo běhání může někomu přijít divné. Dokáže však spalovat až 375 kalorií za půl hodiny, ale když se bude cvičit správným způsobem.

Běhání nemusí být pro každého, cvičení však ano

Běhání sice dělá drtivá většina lidí, ale může ho vyměnit například za švihadlo. Je nejvíce podobné běhu a spaluje 13 kalorií za minutu. Stačí jenom lano a velký prostor. Na zkoušku si dejte 100 přeskoků za minutu. Bojovné lano je druh zábavného cvičení, jenž se zkusit místo běhu.

Běhání vyznává mnoho lidí, ale bojové lano je nejlepší pro spotřebu kyslíku a spaluje víc kalorií než samotný běh. Běžky zná každý a má stejný účinek jako běh, ale spaluje víc kalorií za minutu. A máme ještě něco v zásobě.

Běhání ne, ale dřepy s výskokem ano

Běhání některé dámy nebaví, ale dřepy patří mezi důležitá cvičení pro ženy. Upevní svaly zádové, ale i žaludeční, přičemž spálí 14 kalorií za 20 vteřin. Každá žena by tohle cvičení měla dělat denně minimálně 5 minut. Snad těchto pár cvičení místo běhu pomůže někomu ke zhubnutí.

Běhání se nemusí provozovat každý den, však to není nikde psáno. Kdo chce začít sportovat, tak po svém. Ovšem každý musí dávat také pozor na svoje tělesné možnosti. Cvičení též nemusí být úplně pro každého. Takže hlavně s rozmyslem.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz