Cvičení, které dopomůže ženám k vysněné postavě

cvičení
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Šmídová

Cvičení a ženy. Pro ženy je dnešní doba velmi hektická a rychlá. Tím pádem nestíhají chodit do posilovny. Ovšem dá se cvičit i doma a stačí čtvrt hodina denně. Je k tomu potřeba jen prostor a pohodlné oblečení. Bude to pár cviků, na které postačí dokonce méně než 15 minut denně. Za měsíc už budou vidět výsledky na postavě. Nejde o svaly, to spíše v případě mužů, ale ženy si rády zformují postavy. Je lepší být pro tento typ cviků bez zdravotních obtíží. Ten, kdo má chronické zdravotní problémy, což je například astma, by cvičit neměli. A nyní se na těch pár cviků podíváme.

Plank

Cvičení začíná jednoduše. Za prvé je třeba lehnout si na podlahu, a to břichem k zemi. Lokty se dále musí ohnout v úhlu 90 stupňů. Tělo se zvedne do záběru a stabilizují se nohy. Když se tohle cvičení dělá první den, tak v této pozici by se mělo vydržet 30 sekund.

Každý den se poté přidává 5 vteřin. Na druhé straně se to nesmí držet nad 2 minuty. Kromě toho se musí tělo držet paralelně s podlahou, aby se tak i břišní svaly dokonale zapojily.

Létající pes

Cvičení v pořadí druhé. Dejte se do pozice na kolena a položte obě ruce na podlahu před Vás. Následuje zvednutí levé ruky tak, aby byla rovnoběžná s podlahou. Pravá noha se natáhne tak, aby byla rovnoběžná s podlahou. V téhle pozici setrvejte 3 vteřiny a pak se vymění končetiny.

Aby bylo tohle cvičení úspěšné, tak by se mělo začínat 20  sériemi. Každý další den se přidává 5 sad do té doby, dokud jich nebude 50. Nesmí se zapomínat vydechovat, když se natahujete ruka a noha.

Kliky

Cvičení se začíná v pozici prvního – plank, ale s rozdílem, že jsou natažené ruce. Ty by měly být položeny pod rameny. Lokty se ohnou a tělo dejte co nejníže k zemi, ale bez toho, abyste se jí dotkli. Pak se snažte dostat zpět do výchozí pozice.

Začít by se mělo 10 sadami. Každý další den se následně přidává 2 až 5 sérií. Ovšem každý podle svých vlastních možností a schopností. Nezapomínejte na to, aby byla záda i kolena rovná.

Cvičení je sice jen pár, ale můžou dopomoci k tomu, aby se postava zformovala k vaší vlastní představě. Sami vidíte, že to není až tak moc těžké. Není možné čekat zázraky na počkání, jak se říká. Samozřejmě výsledky nebudou hned, ale zhruba za měsíc.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz