Chcete mít dobře vybavenou domácí posilovnu? Podle čeho vybírat stroje?

Domácí posilovnu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Chcete dokonalou domácí posilovnu? Pokud toužíte mít zase dokonale vypracované tělo, ale nemáte dostatek času pro chození do komerční posilovny, tak si můžete zařídit vlastní domácí posilovnu.

Proč si zařídit domácí posilovnu?

Pokud jste hodně pracovně vytížení, tak posilovna doma bude přístupná vždy, když si vyšetříte trochu času. Jistě se někdo může zaleknout ceny vybavení, ale když si propočítáte, kolik zaplatíte ročně za komerční posilovny, tak se to bude pomalu vracet.

Nemyslete jen na sebe. Domácí posilovnu může využívat každý člen rodiny, ale také kamarádi. Posilovna se může stát prostorem pro společně strávený čas s rodinou nebo kamarády.

Kde si zařídit domácí posilovnu?

Ideální místo pro vytvoření domácí posilovny je prostor, který je dostatečně odvětraný. Také myslete na dobré odhlučnění prostoru v rámci ostatních členů domácnosti.

Pokud budete budovat nový prostor pro domácí posilovnu, například stavíte nový dům, tak určitě nezapomínejte na přívod odpadu a vody do místnosti. V tomto případě si potom můžete v posilovně zařídit i sprchový kout a ostatní sociální zařízení.

Jaké vybavení? Jaké stroje?

Z hlediska vybavení domácí posilovny máte výběr opravdu široký a neomezený. Zamyslete se nad tím, co děláte rádi. Pokud rádi jezdíte na kole, určitě si pořiďte rotoped nebo cyklotrenažér.  Při výběru každého nářadí kupujte kvalitní stroje, které vydrží dlouho. U rotopedů určitě vybírejte model s magnetickou brzdou a velkou nosností rotopedu.

Dalším neodmyslitelným vybavením domácí posilovny by měla být určitě posilovací lavice. Posilovací lavice nabízí spoustu možností cvičení. Můžete si zde dokonale vypracovat svalstvo.  Kvalitní posilovací lavice se dá bez problému pořídit do deseti tisíc korun.

Zeptejte se i ostatních členů rodiny. Zeptejte se, jaké vybavení by jim vyhovovalo. Například pro manželku můžete pořídit kvalitní běžecký pás. Běžecké pásy se prodávají i s možností naklopení, které simuluje běh nebo chůzi do kopce.

Doplňkové vybavení pro domácí posilovnu

Pokud si chcete svoji posilovnu opravdu vyšperkovat, můžete pořídit spoustu doplňkového vybavení. Takovým vybavením můžou být hrazdy, žebřiny nebo bradla. Nezapomínejte i na cvičební podložky nebo činky.

Důležité je po každém cvičení všechny stroje a vybavení domácí posilovny dokonale dezinfikovat a vyčistit. Při větší fyzické zátěži tělo vyprodukuje velké množství potu, který je potřeba ze strojů odstranit.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz