Jóga pomáhá zlikvidovat mnoho nežádoucích pocitů

jóga
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Šmídová

Jóga je pro někoho styl života, pro druhého zase čistě jenom cvičení. Má několik odnoží, ale dnes se jí bude věnovat obecně. Cvičit by se mělo každý den, tak se to tedy udává. Jednak to aktivita, ale také se upevní zdraví. Říká se, že cvičení jógy je jedním z těch, do kterých se dá doslova zamilovat. Někdo si možná myslí, že je to příliš náročné, ovšem ta klasická zase tak moc ne. Toto cvičení má v sobě ukrytý velký potenciál. Kdo se nikdy nezajímal přímo o jógu, třeba ho to nyní začne bavit. Proč vlastně cvičit tuto původně indickou aktivitu?

Jóga protáhne tělo

Jóga, a to je zajímavé, se doporučuje cvičit už ráno. Je to vcelku logické, protože spadá do kategorie sportů, které jsou o protahování se. Protahování někdo nemá rád, jelikož to bolí. Profesionální sportovci by mohli vyprávět. U jógy je to stejné, jen se bolest po chvilce přestane vnímat, jelikož je třeba se soustředit na správné dýchání.

To je u jógy velmi důležité a patří to k základu. Jóga disponuje tzv. Pozdravem slunci. Tak se totiž jmenuje jeden ze základních cviků. Kdo by si ho chtěl zkusit, stačí zabrousit na internetu, kde jsou videonávody, i obrázky krok po kroku.

Vyčistí mysl

Jóga je dnes už velmi populární. Využívají ji mimochodem i lidé, pracující tzv. hlavou. Během pár minut vyčistí vaši mysl. Při józe není čas na nic myslet. z hlavy by se měli odplavit všechny myšlenky, a to i ty negativní. Dokonce podnikatelé cvičí často jógu, když mají polední pauzu nebo před důležitým rozhodnutím, na které potřebují mít čistou hlavu.

Aspoň se to tedy říká. Jóga také zbavuje stresu. Právě i díky tomuto si jógu zamilovalo mnoho lidí. Díky ní se bude člověk cítit zdravěji, lépe a pozitivněji naladěný. To je v současné době plné stresu velmi dobré.

Dá se bez problémů cvičit doma

Jóga se dá v podstatě cvičit všude. Jak už bylo zmíněno, na internetu je spousta videí, tudíž je logické, že v pohodlí domova to půjde. Nejedná se ani o časově náročná cvičení. Někdy se může cvičit patnáct minut, jindy půl hodiny, další den pět minut a ten další dvě hodiny.

Záleží už na tom, komu se jak chce a kolik má času v ten určitý den. Není to předepsáno, že to musí být přesně nalinkované podle nějakého rozvrhu, jak si možná někteří mohou myslet.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz