Naneste jablečný ocet na kůži a zbavte se toxinů, exzémů a nehezkých skvrn

jablecny ocet na kuzi
Zdroj: Pixabay
Autor: Petr Karásek

Různé vědecké studie v poslední době potvrdily, že jablečný ocet účinně léčí ekzémy a jiné neestetické prvky na kůži. Jablečný ocet má mnoho prospešných vlastností, které jsou užitečné při léčbě ekzémů a dalších nedokonalostí kůže.

Jablečný ocet obsahuje prospěšný beta-karoten, který podporuje obnovu buněk. Ocet je rovněž bohatým zdrojem draslíku, který léčí alergie a reguluje hladinu pH pokožky. Dále obsahuje vysoké množství minerálů a vitamínů, jako je například železo, hořčík, sodík, pektin, draslík, síra, vápník a fosfor, které regulují ekzém a zvyšují imunitu. Také obsahuje množství kyseliny mléčné, octové a jablečné, které mají silné antibakteriální vlastnosti, které snižují zánět, svědění, zklidňují suchou pokožku a zabraňují kožním infekcím. Jablečný ocet má vysoký obsah vlákniny, která je užitečná při odstraňování toxinů, které způsobují ekzém. Jablečný ocet regeneruje pokožku a čistí ji.

Aplikace jablečného octu na obličej

Aplikace jablečného octa na obličej může poskytnout řadu výhod. Při použití přímo na obličej byste jej ovšem měli zředit s vodou v poměru 1:1. Vyzkoušejte ho ale raději nejprve na kůži např. na rukou, abyste si prověřili jeho účinek a ujistili se, že na něj není vaše pokožka citlivá.

Snižuje stařecké skvrny

Pokud myjete kůži jablečným octem každý den, neestetické stařecké skvrny budou významně zredukovány. Ocet zahrnuje hydroxykyseliny, které vám pomohou zbavit se odumřelých kožních buněk a podporují zdraví pokožky. Měli byste nanést trochu octa na vatový tampon a umístit jej přímo na stařecké skvrny. Nechte ho působit cca půl hodiny a opláchněte dané místo vodou. Během dne to 2x opakujte po dobu 6 týdnů a budete mile překvapeni!

Jablečný ocet odstraňuje toxiny z kůže

Jeho pravidelné užívání pomáhá odstraňovat toxiny z pokožky a zanechává pleť zářivější a čistou.

Funguje také proti vráskám

Při pravidelném užívání sníží vrásky a jemné linky. Namočte vatový tampon do roztoku a aplikujte na obličej, pak si ho opláchněte vlažnou vodou a osušte.

Jablečný ocet zlepšuje pleť

Odstraňuje tuk z kůže a vyrovnává hladinu pH pokožky. To znamená, že produkce mazu je regulována a kůže není příliš suchá ani příliš mastná. Pravidelné užívání jablečného octa podporuje rovnováhu pleti.

Jablečný ocet na akné a pupínky

Může poskytnout stejný účinek jako drahé komerční krémy na potíže s akné. Kyseliny jablečná má silné protihoubové, antibakteriální a antivirové vlastnosti, zabraňuje tak tvorbě pupínků a akné.

Podívejte na několik domácích receptů z jablečného octu.

 

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz