Recepty z jablečného octa k domácí aplikaci na obličej a kůži

recepty jablecny ocet
Zdroj: Pixabay
Autor: Petr Karásek

Vědecké studie dokazují, že jablečný ocet umí dokonale léčit ekzémy i nejrůznější další negativní kožní projevy. Aplikace jablečného octa na obličej a kůži může být pro pokožku v mnohých ohledech prospěšná. Zde je pět receptů, jak jablečný ocet použít k léčbě kožních problémů a péči o pokožku.

Upozorňujeme, že jablečný ocet byste nikdy neměli aplikovat na kůži přímo z lahve, ale ředěný vodou v poměru 1:1. Než si tímto roztokem potřete obličej, vyzkoušejte jeho účinek nejprve na rukou a ujistěte se, že vaše pokožka není na ocet citlivá.

Vyzkoušejte některý z následujících receptů:

Jablečný ocet ředěný vodou

Ocet má silné antibakteriální a fungicidní účinky a ulevuje tak pokožce postižené ekzémem.

Budete potřebovat:

2 čajové lžičky jablečného octa
1 sklenici vody
3 vatové tampony

Postup:

V misce smíchejte jablečný ocet a vodu a vatovým tamponem potřete oblast zasaženou ekzémem. Tento postup opakujte, dokud ekzém úplně nevymizí. Pokud máte citlivou pokožku, dejte jednu čajovou lžičku octa na půl sklenice vody.

Ústní užívání

Orálním užíváním jablečného octa lze předcházet opětovnému výskytu ekzému a posilovat imunitní systém. Pozor, jablečný ocet je třeba vždy naředit!

Budete potřebovat:

1 čajovou lžičku jablečného octa
1 sklenici vody
Postup:

Přidejte čajovou lžičku jablečného octa do sklenice vody a nápoj vypijte. Aby ekzém vymizel, je třeba proceduru opakovat dvakrát až třikrát denně.

Koupel s jablečným octem

Koupel v roztoku jablečného octa má při léčbě ekzémů velmi vysoké účinky.

Budete potřebovat:

½ sklenice jablečného octa
zvlhčovací krém
vanu
Postup:

Nalijte jablečný ocet do koupele, ponořte se do ní a zůstaňte v ní asi 15 minut. Pro zesílení účinku můžete přidat kokosový olej, který dodá příjemnou vůni. Po koupeli se jemně osušte čistým ručníkem. Potom postižené oblasti potřete zvlhčujícím krémem. Opakujte každý den, dokud ekzém nezmizí.

Jablečný ocet s medem

Med je nesmírně prospěšný při různých kožních problémech, působí protizánětlivě a uklidňuje podrážděnou pokožku. Navíc má silné antibakteriální vlastnosti, díky nimž ničí bakterie. V kombinaci s jablečným octem je při léčbě ekzémů vynikající.

Budete potřebovat:

2 čajové lžičky jablečného octa
1 čajovou lžičku medu
1 sklenici vody
Postup:

Smíchejte med s jablečným octem a směs přidejte do sklenice vody. Zamíchejte a vypijte. Pijte třikrát denně.

Jablečný ocet s jedlou sodou

Budete potřebovat:

2 čajové lžičky jablečného octa
1 sklenici vody
¼ čajové lžičky jedlé sody
1 čajovou lžičku medu (není nutné)

Postup:

Smíchejte čajovou lžičku jablečného octa a čajovou lžičku jedlé sody a směs vlijte do sklenice vody. Pro lepší chuť můžete přidat čajovou lžičku medu. Dobře promíchejte a pijte každý den, dokud ekzém nezmizí.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz