Cviky na bolest sedacího nervu, které vám pomohou

sedaci nerv cviky
Zdroj: Pixabay
Autor: Petr Karásek

Sedací nerv se nachází v oblasti bederní páteře, prochází hýžděmi a končí u nohou. Z tohoto důvodu jeho sevření dokáže způsobit nepříjemnou bolest. My vám nyní ukážeme 2 cviky, které odstraní při vzniku takového problému bolest.

Zzablokování, či poškození sedacího nervu zahrnuje ztrátu elasticity a ohebnosti zadní strany svalů dolních končetin. Často se jedná o zkrácení nebo ztuhnutí svalů, které se často objevuje u neaktivních jedinců po 30. roce života.

Tradiční léčba zahrnuje diagnózu a stanovení vhodných léků. Během léčby byste však měli provádět i jednoduché cviky, při kterých odbouráte zkrácení postižených svalových skupin a za krátký čas ustoupí i bolest.

Cviky na uvolnění sedacího nervu

Protahovací cviky jsou skvělou pomocí, jelikož dokážou zmírnit zánět a tím uleví od bolesti. Cviky mohou být pro vás ze začátku náročné, nezapomeňte je tedy provádět pomalu a při výdechu zvyšujte roztahování svalů.

1) Lehněte si na rovnou zem, ohněte nohu, která vás bolí v koleni a opatrně ji přitahujte směrem k rameni. Ve chvíli, kdy pocítíte napnutí, pokuste se ponechat nohu v této pozici po dobu zrhuba 30 sekund. Vyrovnejte nohu, chvilku poležte a zopakujte cvik 2x až 3x.

2) U dalšího cviku si znovu lehněte na záda, pokrčte nohy v kolenou a přitahujte je ke hrudníku, pánev nechte přilepenou na zemi. Překřižte nohy, jak můžete vidět na následujícím obrázku. Následně rukama obejměte svou zdravou nohu a tlačte směrem k sobě. Udržte nohy v této pozici po dobu 30ti sekund, uvolněte a vraťte do výchozí polohy. Opakujte ještě opět 2x až 3x.

Právě pohyb, který paradoxně činí problém, je nejúčinnější způsobem léčby zánětu sedacího nervu. Zlepšuje pohyblivost svalů a tím urychlí zotavení.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz