Léto nás vybízí k výletům na kole. Na co při cestě nezapomenout?

Výlet na kole
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Chcete se vydat přes léto na výlet na kole a přemýšlíte, co všechno budete s sebou potřebovat? Podívejme se na základní vybavení, které by měl mít každý výletní cyklista u sebe. Pokud se chystáte na delší cyklistický výjezd, tak nezapomeňte také před cestou udělat nutnou údržbu kola.

Co potřebuji s sebou na výlet na kole?

Pokud přemýšlíte co s sebou na výlet na kole, tak začneme úplným základem, a to je správné oblečení. V dnešní době se prodává spousta funkčního oblečení, které dokonale odvádí pot od těla. Opravdu je lepší strávit den na kole v pocitu sucha, než mít na sobě bavlněné totálně propocené triko, ve kterém vám může být zima.

Nejlepší je si s sebou na výlet na kole rovnou přibalit i náhradní oblečení, a to pro případ špatného počasí, kdy hrozí déšť. Opomenout byste samozřejmě neměli ani cyklistickou helmu.

Nezapomeňte si zabalit i dostatek tekutin a jídla na celou dobu výletu. Pokud se chystáte na celodenní výlet do přírody, kde nepotkáte žádnou restauraci nebo hostinec, tak rozhodně myslete na dostatek tekutin. Pokud jedou i děti, tak nezapomeňte pro ně i na dostatečnou svačinu.

Na výlet se hodí mít u sebe rovněž opalovací krém, a to zvláště pokud se chystáte na výlet právě v letních měsících.

Jak připravit kolo na delší cestu?

Výlet může přinést i nepříjemnosti, jako je například defekt kola. Proto s sebou rozhodně mějte náhradní duši nebo alespoň lepení na duši. Nezapomínejte ani na pumpičku, bez které si kolo na cestě neopravíte.

Před delší cestou na kole si překontrolujte pláště, jestli nejsou moc sjeté. Podívejte se také na brzdové špalky, které mohou být již hodně opotřebované. Namažte si řetěz na kole pomocí oleje na mazání řetězů. Správně namazaný řetěz bude správně chodit na přehazovacím kolečku.

Poslední velice důležitá věc před výletem na kole je správné dofouknutí plášťů kola. Pokud vyrazíte na podhuštěném kole, tak se budete zbytečně dřít, tedy o to více budete muset šlapat.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz