Jak nosit legíny: V čem ženy chybují a co by si k nim určitě neměly obléct

leginy
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Legíny se staly běžnou součástí dámského ošacení, které si našlo svou cestu i do elegantního šatníku. Jak nosit legíny, abyste v nich vypadala opravdu dobře? I tento kus oděvu má své zákonitosti, které byste měla dodržet.

Legíny se nosily už v renesanci

Jistě se shodneme na tom, že legíny jsou maximálně pohodlným oděvem. Pro sportovní účely jsou jako dělané, chodí se v nich běhat nebo do fitness centra.

Možná se budete divit, ale moderní doba to nebyla, která kouzlo legín objevila. Nosily se totiž už v období renesance, většinou proto, aby v chladném počasí zahřály. To ovšem nebyly vyrobené z umělých materiálů, jak je známe v současné době.

Boom s legínami nastal zejména v 80. letech minulého století, kdy byly populární neonové barvy, a od té doby se nosí vlastně pořád. Jen byla dána přednost spíše černé barvě.

Boubelky by si měly při nošení legín dát pozor

Škoda však, že při nošení legín nemají některé ženy soudnost. Týká se to zejména boubelek s kilogramy navíc, které si na sebe dají legíny a nechají tak vyniknout svým špíčkům.

A co si obléct k legínám, nebo spíš neobléct? Opravdu se k nim nehodí upnuté a krátké tričko. Lepší volbou, jak nosit legíny, je delší tunika, tričko nebo oversize svetr, jež schovají zadek.

Není však většího nevkusu, než když se pod světlými legínami rýsuje spodní prádlo tak silně, že si toho okolí nemůže nevšimnout. Tudy cesta opravdu nevede.

Základem je oděv vrstvit, pokud nosíte legíny

Jestliže chcete v legínách vypadat šik, tak oblečení vrstvěte. Ale rozumně. Upnuté legíny a k tomu krátkou bundičku či svetřík si může dovolit jen žena s perfektní postavou. Legíny s tříčtvrteční délkou zkracují nohy, vhodnější je délka po kotníky.

K legínám lze vzít vysoké kozačky nebo baleríny či tenisky. Nevhodné jsou boty na vysokém podpatku, žena pak může vypadat příliš lacině. Některé ženy nosí legíny pod šaty nebo sukni. I to je dobrá volba.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz