Jaké spodní prádlo vybrat: Klasické kalhotky jsou pohodlné, muži preferují tanga

damske spodni pradlo
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Dámské spodní prádlo je jednou z nejdůležitějších součástí oblečení. Jestliže vám nesedí, dokáže značně znepříjemnit den. Proto je nutné jeho výběru věnovat dostatek času a vyzkoušet, co vám nejvíce vyhovuje. Trh je v této oblasti poměrně slušně zásobený, jistě nebude problém si vybrat správný střih, velikost i materiál.

Klasické kalhotky, brazilky, nebo tanga?

S klasickými kalhotkami chybu neuděláte. Jsou oblíbené snad všemi ženami napříč všem věkovými kategoriemi, protože zahalují celé pozadí. Mívají různě vysoký pas, mohou být do pasu i bokovky. Vhodné jsou do zimy a sluší každé postavě.

Brazilské kalhotky rafinovaně odhalují část zadečku a kombinují atraktivní vzhled s maximálním pohodlím. Bývají kompromisem mezi klasickými kalhotkami a tangy.

Naproti tomu kalhotky typu tanga odhalují celý zadeček a patří mezi velmi sexy spodní prádlo, z něhož jsou hlavně pánové úplně paf. Tanga se výborně hodí i pod těsné oblečení, kde nepůsobí nijak rušivě.

Velikost kalhotek

Spodní dámské prádlo by mělo vždy dobře padnout. Kalhotky by nikde neměly tlačit nebo vytvářet nevzhledné faldíky, pokud si vyberete jejich menší velikost. Ale ani větší kalhotky nejsou výhrou, protože pak sklouzávají z těla a mohou také působit nepohodlí.

Krajka, syntetika nebo bavlna?

Bavlna je vhodná i pro citlivou pokožku a pro ženy, které trpí na vaginální problémy. Bavlněné kalhotky jsou ideální pro celodenní nošení. Jestliže jsou vyrobené z materiálu v kombinaci bavlna a elastan, pak se také velmi dobře přizpůsobují ženskému tělu.

Krajkové kalhotky jsou sexy a hodí se nejen na denní nošení, ale také pro intimní chvíle s partnerem.

Praktickým materiálem je syntetika. Obvykle se na výrobu dámských kalhotek používá polyamid, který se vyznačuje především vysokou pevností a odolností vůči oděru. Vykazují malou nasákavost a zároveň rychle usychají a výborně odvádí pot. Proto se mimo jiné také často polyamid používá pro sportovní a funkční prádlo.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz