Úsporné uložení střešního boxu: Využijte chytré uložení v garáži

stresni box na aute
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pokud musíte řešit uložení střešního boxu a nemáte ve své garáži dostatek místa, tak máte v podstatě 3 možnosti, jak ho úsporně uložit. Úsporné uložení střešního boxu může být v podstatě i velmi praktické.

Nejúspornější uložení střešního boxu

Asi nejúspornější uložení střešního boxu je uložení na zeď, kdy do zdi namontujete dva držáky, které budou mít tvar „L“. Na tyto dva držáky potom uložíte střešní box na zeď, kdy střešní box bude ležet spodní stranou ke stěně garáže. Spodní strana budete tedy levá strana střešního boxu.

Při montáži těchto dvou konzol musíte zvolit takovou vzdálenost, aby se mezi konzoli a zeď střešní box bez problému vlezl. Vzdálenost by měla být maximálně o 5 cm větší pro jeho pohodlné vytažení a uložení. Ne však větší, aby střešní box mezi konzolí a zdí pěkně držel.

Další možnost uložení střešního boxu je praktičtější

Další možnost, jak uložit střešní box, je také do zdi. Rozdíl bude v tom, že jej uložíte v takové v poloze, v jaké jezdí střešní box na autě.

Pokud si věříte a dokážete do zdi pevně namontovat dostatečně dlouhé tyče, na které budete moci potom střešní box upnout na držáky, pomocí kterých upínáte box i na auto, tak získáte v garáži další úložný prostor přímo v rakvi.

Tady je instalace trochu složitější, protože tyče musí být ve zdi ukotveny opravdu pevně, nejlépe na závitové tyči s chemickou kotvou. Při této montáži je velice důležité si pohlídat vzdálenost od stropu tak, aby šel střešní box pohodlně otevřít při uložení na tento typ držáků ve zdi.

Můžete využít i chytrý zvedák na stropě

Pokud vlastníte větší střešní box a těžko se vám s ním manipuluje a dává na auto, tak můžete zvolit cestu zvedáku střešního boxu. Tento zvedák upevníte přímo nad auto ve vaší garáži.

V případě zvolení tohoto zvedáku potom pod něj s autem najedete a spustíte systém provazů, které přichytíte na rakev. Pomocí kladky potom tuto rakev jednoduše zvednete ke stropu. Když potom budete rakev potřebovat, tak si ji zase podobným způsobem jednoduše spustíte na střešní nosiče.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz