Vybavení pod stan: Na co při výletu do kempu či přírody nezapomenout

vybavení pod stan
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Potřebného vybavení pod stan není mnoho. Důležité je si s sebou vzít hlavně ty správné věci. Spaní pod stanem může být pro děti nezapomenutelný zážitek, který mohou zažít. Proto neváhejte a pořiďte si správné vybavení, vyberte lokalitu a můžete vyrazit s celou rodinou na dovolenou plnou nevšedních zážitků.

Základní vybavení pod stan

Základním vybavením pod stan je určitě kvalitní stan, který hned při prvním dešti nepromokne. Snažte se vybrat takový stan, který má co nejvyšší vodní sloupec, tedy co největší odolnost proti dešti.

V dnešní době jsou čím dál více rozšířené stany, které jsou svoji výškou pro dospělého člověka pohodlné i na stání. Pokud si pořídíte tento vyšší stan, budete v něm mít daleko příjemnější klima, než v menším stanu. Při pořízení vyššího stanu musíte počítat i s jeho větším balením při složeném stavu.

Další vybavení, bez kterého se pod stanem jistě neobejdete, jsou karimatky nebo jiné podložky na spaní a kvalitní spacák. V dnešní době není problém si pořídit spacák, ve kterém budete moci spát i v minus 25 °C. Spacáky se poté prodávají v různých délkách. Snažte se vybrat spacák, který budete mít tak akorát. Je to kvůli teplu, které se ve spacáku drží.

Vybavení, které pod stanem oceníte

Vybavení pod stan samozřejmě nemusí obsahovat jen ty nejnutnější věci. Velice užitečná dokáže být i kempingová svítilna, kterou můžete položit na stůl nebo pověsit na stříšku stanu.

Dalším velice užitečným vybavením jsou i skládací rybářská křesla, která ve složeném stavu nezabírají při přepravě moc místa. Jejich užitná hodnota je obrovská. Stejně tak si můžete pořídit cestovní stolek.

Poslední věcí, kterou při výletu pod stan můžete ocenit, je gril, protože ne v každém kempu se vám ho podaří vypůjčit. Pokud si koupíte menší gril, můžete ho pohodlně složit až v kempu. Dokonce existuje i možnost zakoupení jednorázového grilu, který vydrží rozpálený celou hodinu. Na grilu si poté můžete ugrilovat například šťavnaté makrely.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz