Spaní pod širákem. Jaká by měla být výbava a kde v přírodě nocovat

Spaní pod širákem
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Spaní pod širákem v přírodě může být velkým zážitkem nejen pro dospělé, ale i pro děti. Někdo se spaní pod širým nebem bojí. Pro takové případy si to můžete natrénovat na vlastní zahradě nebo balkoně.

Pokud se chystáte strávit noc v přírodě bez přístřešku, tak nezapomeňte na základní vybavení, které budete jistě potřebovat.

Co si všechno vzít s sebou?

Pro spaní pod širákem si s sebou vezměte minimálně podložku, na které budete spát. Ideální mohou být karimatky, které se běžně používají pro spaní pod stanem. Vždy záleží na terénu, kde se rozhodujete strávit noc. Na rovné trávě může stačit klidně i rozložená deka.

Další, co je velice důležité, je správná přikrývka, ale nejlépe spacák. Vezměte si s sebou kvalitní spacák, který vás ochrání před prochladnutím a také před rosou.

Pokud plánujete výlet do přírody úplně mimo civilizaci, tak nezapomeňte na dostatek tekutin a jídla s sebou. Při výběru jídla si vybírejte trvanlivé potraviny, které nemusí být v chladu.

Nezapomeňte také na zdroj světla, který budete v noci potřebovat. Někomu postačí mobilní telefon, ale vždy je lepší mít s sebou pořádnou svítilnu. Pokud si plánujete svítit přes noc pomocí ohně, tak si dávejte pozor na dostatečnou vzdálenost při spaní, aby nedošlo ke vzplanutí spacáku od ohně.

Rady na závěr

Pro spaní pod širákem si vybírejte vhodná místa. Některá místa jsou chráněná, kde není například možné rozdělávat oheň, což může zkomplikovat vaše plány. Jestli nechcete spát na zemi, tak si můžete pořídit hamaku, kterou si zavěsíte mezi dva stromy.

Mezi nezbytné vybavení do přírody by měl patřit i mobilní telefon pro zavolání pomoci v případě potřeby. Nezapomeňte ani na repelent proti hmyzu a klíšťatům, která jsou právě v lese jako doma.

Vždy počítejte i s mokrou variantou. Někdy se může stát, že v průběhu noci přijdou deště. V takovém případě budete potřebovat suché oblečení.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz