Jak se zbavit octomilek v kuchyni pomocí snadného triku: Nalákejte je do pasti

octomilky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Máte v kuchyni octomilky? Octomilky trápí většinou ty domácnosti, které vyhazují biologický odpad do běžného koše. Biologickým odpadem jsou myšleny například slupky od banánů, brambor či zbytky nakrájeného ovoce. Octomilky se vám začnou rojit okolo takto naplněného koše téměř rychlostí blesku.

Past na octomilky

Přichystejte octomilkám jednoduchou past. Budete na ni potřebovat misku, potravinovou fólii, kousek banánu, citron a kuličku hroznového vína. Pokud chcete mít svoji past na octomilky ještě lepší, tak použijte misku od margarínu.

past na octomilky
past na octomilky

Do misky nebo nádoby od margarínu dejte banán, citron a rozříznutou kuličku ovoce. Misku překryjte potravinovou fólií a udělejte v ní několik malinkých dírek pomocí jehly. Octomilky se během pár desítek minut slezou do misky, ale ven už se nedostanou.

Pokud jsou octomilky v kuchyni přemnožené, použijte vysavač

Jestliže máte octomilky v kuchyni přemnožené, tak budete muset použít ještě jednu metodu a tou je vysavač. Octomilky lítající klem koše nebo sedící vysajte vysavačem. Ten potom dokonale uzavřete, aby se octomilkám nepodařilo hadicí dostat zase ven.

Podobně dobře může fungovat i lapač octomilek, který zakoupíte v hobby marketu nebo v železářství. Do lapače se octomilky nachytají, ale už se nedostanou ven. Ostatně podobně, jako když jim připravíte domácí past pomocí ovoce a potravinové fólie.

Nejlepší je výskytu octomilek předcházet

Pokud budete předcházet výskytu octomilek, tak nebudete muset řešit tento problém vůbec. Pokud doma zpracováváte ovoce nebo škrábete slupky, tak je neházejte do koše v kuchyni. Raději je zabalte do papíru nebo sáčku a rovnou vyhoďte do směsného odpadu.

Kromě výskytu octomilek může totiž docházet ke kvašení ovocných zbytků v koši a nemine vás opravdu nepříjemný zápach a znečištění koše z vytékající šťávy z ovoce.

Poslední šancí, jak domov zbavit octomilek, je pořízení masožravé rostliny, která si octomilky přiláká a později si s nimi poradí sama.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz