Těhotenský šatník – dodržujte základní pravidla

tehotensky satnik
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Téměř každá žena miluje nakupování a vytvořit těhotenský šatník je jednou z radostí při čekání na příchod miminka. Pro někoho to však může přinést komplikace, se kterými si neví rady. My vám tak přinášíme pár základních tipů, jak při těhotenských nákupech postupovat.

Základní kámen pro těhotenský šatník

Prvním kouskem, který žena začne potřebovat potom, co začne růst její bříško, jsou kalhoty. Těhotenský šatník by měl tedy určitě obsahovat alespoň jedny těhotenské rifle či kalhoty a jedny těhotenské legíny.

Nekupujte však těhotenské kalhoty dopředu. Může se totiž stát, že v těhotenství vám neporoste jen bříško, ale i boky. Pokud tedy budete mít nakoupeny kalhoty dopředu, může se klidně stát, že vám budou prostě malé. V prvním trimestru by vám bez problému měly stačit o číslo větší kalhoty, než normálně nosíte.

Pokud chcete ještě více ušetřit, ale vaše normální kalhoty vás tlačí, zkuste použít obyčejnou gumičku do vlasů. Zip na kalhotách zapněte tam, kam to půjde, a gumičku prostrčte dírkou na knoflík. Udělejte suk a druhý konec gumičky obtočte kolem knoflíku. Prodávají se ovšem i speciální vsadky do kalhot, které poslouží úplně stejně.

Spodní prádlo

Další věc, kterou pravděpodobně budete potřebovat pro váš těhotenský šatník je spodní prádlo. Již v prvních týdnech těhotenství se může stát, že vaše stávající podprsenka vám bude malá. Proto jako první zamíříte do obchodu se spodním prádlem. Při výběru se však raději zaměřte na pohodlnost a kvalitu materiálu než na vzhled.

Pokud budete kupovat podprsenku v pozdější fázi těhotenství, zvažte místo koupě klasické podprsenky rovnou podprsenku kojící. Pravděpodobně ji budete muset po porodu koupit, takže tímto způsobem lze nějaké peníze ušetřit. Při výběru kojící podprsenky však berte v úvahu, že prsa se po porodu ještě zvětší, a navíc budete pravděpodobně potřebovat do podprsenky vměstnat i prsní vložky.

Další tipy pro váš těhotenský šatník

Než začnete s nákupy pro váš těhotenský šatník, zkuste se podívat na vaše stávající oblečení. Možná budete překvapení, že spoustu vašich módních kousků můžete nosit i v těhotenství. Pokud tedy máte ve vašem současném šatníku spoustu volných šatů, již není potřeba kupovat další.

Pokud teprve plánujete založit rodinu, můžete se již dopředu dívat po oblečení pro netěhotné, které však svým střihem využijete i v těhotenství. Tímto způsobem vás těhotenský šatník nepřijde příliš draho, a navíc koupené oblečení využijete i později.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz