Vodní kámen ve vaně vyčistíte snadno pomocí běžných surovin, které máte doma

vodni kamen
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Vyčistit vanu od vodního kamene a jiných nečistot můžete opravdu snadno. Stačí použít běžné suroviny, které používá doma každý. Pokud vám nejde vana vydrhnout běžným mechanickým způsobem, tak můžete vyzkoušet jednoduché triky, u kterých se ani tolik nenadřete a vana může vypadat jako úplně nová.

Čištění pomocí běžných surovin

Určitě znáte ten nepříjemně usazený vodní kámen a jiné nečistoty, které z vany prostě nejdou dolů, ať se snažíte sebe víc. Pomocí jednoduchého postupu a použití octa, který má v kuchyni jistě každý můžete vanu vyčistit velice rychle. Postup je velice jednoduchý. Ocet můžete na nejvíce znečištěná místa nanášet pomocí rozprašovače nebo pomocí štětce.

Při větším nánosu vodního kamene je lepší použití štětce, kdy si ocet nalejete do hrnečku, ze kterého potom pomocí štětce nanášíte ocet na znečištěné místo. Vyčistit vanu pomocí octa netrvá dlouho, přesto by se měl ocet nechat dostatečnou dobu působit.

Po nanesení na všechna místa nechte ocet zhruba 5 minut působit. Potom ho jednoduše opláchněte pomocí sprchové hadice, a znečištěné místo by mělo být dokonale čisté. Dalším způsobem jak jednoduše a téměř bez práce vyčistit vanu je použití tablet do myčky.

Vyčistit vanu pomocí tablet do myčky je velice jednoduché. Stačí napustit vodu do vany, a to až do úrovně největších nečistot. Do vany naházíte cca 5 tablet do myčky, a necháte je ve vaně třeba půl dne. Tablety se budou ve vaně pomalu rozpouštět a vanu dokonale vyčistí. Po rozpuštění vypusťte celou vanu a pořádně ji spláchněte opět pomocí sprchové hadice.

Co když tablety ani ocet nepomůžou?

Jestliže tablety ani ocet nepomáhají, tak můžete vyčistit vanu pomocí kyseliny solné. Tuto kyselinu si můžete pořídit ve specializovaných prodejnách, kde prodávají barvy a laky.

Kyselinu nalijete přímo z lahve na znečištěné místo, a během chvilky opláchnete vodou.

Při manipulaci s kyselinou solnou neboli chlorovodíkovou musíte dodržovat přísná bezpečnostní opatření. Nasadit si gumové rukavice, používat respirátor, a také použít ochranné brýle. Celou koupelnu potom nechte pořádně vyvětrat.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz