Svatba s rouškou aneb jarní a velikonoční inspirace na slavnostní oslavu

Svatba na jaře
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Nouzový stav svatbám nepřeje. Jaro ale pokračuje i v květnu a rozkvetlá příroda nabízí spoustu inspirace pro významný den, jakým svatba bezpochyby je.

Současná doba sňatkům nepřeje. Nový koronavir zamořil celý svět a změnil způsob života. Nejen, že mají lidé nařízenou karanténu rozhodnutím vlády, někteří navíc i přišli o zdroj svých příjmů. Zakázány jsou volno-časové aktivity stejně jako svatební obřady, minimálně tedy po dobu března a dubna. Snoubenci, kteří chtěli mít svatbu v tento čas, museli změnit plány a přizpůsobit se situaci. Jaro však pokračuje i v květnu a rozkvetlá příroda nabízí spoustu inspirace pro významný životní den, jakým svatba bezpochyby je.

Květen – lásky čas v době koronavirové

Kdy jindy by měl být lásky čas než v květnu, kdy vše kvete? Dávno už neplatí stará pověra, že svatba v máji, nevěsta na máry. Svůj původ měla v tom, že květnové nevěsty pak rodily své děti v lednu a únoru, jež patřily a patří k nejchladnějším měsícům v roce, a jejich život byl často ohrožený. Z tohoto důvodu nejsou květnové termíny svatebních obřadů tak obsazené jak v jinou dobu. I když letos lze předvídat, pokud se současná situace v souvislosti s nákazou novým koronavirem uvolní a bude opět povolený volný pohyb osob, že o květnové svatby bude mezi snoubenci zvýšený zájem.

Stále však ve vzduchu visí možnost omezení počtu lidí na svatebních obřadech, aby se zamezilo komunitnímu přenosu nákazy. Proto je jistě dobré s tímto počítat a neplánovat velkou svatbu. I svatba se svědky a rodiči může být hezká. Nakonec nikomu nebrání později v bezpečném čase uspořádat oslavu pro širší příbuzenstvo, přátele, známé a kolegy z práce.

Něžné a svěží jarní barvy

Podíváte-li se na barvy v květnové přírodě, padnou vám jistě do očí svěží zeleň čerstvé trávy i listí na stromech, jasná žlutá, červená, oranžová a fialová rozkvetlých rododendronů, pivoněk, kosatců i šeříku. Přesně v takových barevných odstínech lze připravit svatební oslavu v období pozdního jara v květnu nebo červnu. I když byste měli malou svatbu, neznamená to, že rezignujete na její dokonalou přípravu. Tento den si zaslouží, aby si ho snoubenci pořádně užili.

Kulatá svatební kytice s pivoňkami

Květen a červen jsou časem, kdy rozkvétají svými bílými, růžovými nebo fialovými květy pivoňky. Už jste si někdy přivoněli k jejich rozvitým květům? Jestli ano, jistě vás ovanula omamná vůně. Z pivoněk se výborně vážou kulaté kytice, jejichž tvar patří aktuálně k nejoblíbenějším mezi nevěstami. Doplnit je lze drobnými kvítky, jako je nevěstin závoj, a zajímavě budou vypadat i v kombinaci s fréziemi nebo růžemi.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz