Jak pečovat o pleť pod rouškou v době koronavirové pandemie?

Pleť pod rouškou
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Bez roušky nelze z domu vyjít na ulici. Když však máte tento ochranný prostředek delší dobu na obličeji, pleť trpí. Jak byste o ni nyní měli pečovat?

Jako občané dbalí nařízení vlády nosíme roušky, aby se zabránilo komunitnímu přenosu nákazy novým koronoviru. Pandemie omezila volný pohyb a změnila život v republice. Bez roušky nelze z domu vyjít na ulici. Když však máte tento ochranný prostředek delší dobu na obličeji, pleť trpí.

Make-up není nutný

Přestože jste možná momentálně s dítětem školou povinným doma v režimu home-office a věnujete se jeho domácí školní přípravě, stejně jednou za čas je nutné jít nakoupit či vyřídit neodkladné věci. Pochopitelně s rouškou. Aby pleť nedostávala tolik zabrat, zapomeňte v tento čas na používání make-upu. Stejně nikdo pod ochranným prostředkem nepozná, jste-li namalovaná, či nikoliv. A vaší pokožce obličeje to hodně prospěje. Pokud nemá dobrý přístup vzduchu, který by jí dodával potřebný kyslík, ubližuje to jejímu vzhledu.

Lépe je používat na pleť hydratační krémy

Aby pleť pod rouškou dobře dýchala, měli byste používat odlehčenou kosmetiku na bázi vody. Tedy nikoliv mastné pleťové krémy s olejem, ale hydratační. Tímto své pokožce prospějete mnohem lépe. Krémy s těžkou konzistencí by měly tendenci ucpávat póry v ní, což by mohlo vést ke vzniku nepříjemného a otravného akné, kterého byste se pak s těžkostmi zbavovali. Výborné jsou také krémy s kyselinou hyaluronovou, které pokožku zklidňují a obnovují její rovnováhu.

Povzbuďte svoji pleť maskou

Zároveň s vhodným výběrem ošetřujícího pleťového krému je třeba dodržovat pravidelné čištění pleti, a to ráno i večer nejen pouhou vlažnou vodou bez mýdla, ale také vodou micelární. Ta obsahuje drobné čisticí molekuly neboli micely, jež umějí nečistotu přitáhnout jako magnet. Pleť na obličeji tudíž nedráždí, ale zjemní a osvěží. Proto by se měla micelární voda stát běžnou součástí péče o pleť.

A jako třešničku na dortu si dopřejte pečující pleťovou masku na hydratační bázi, jež pokožce dopřeje potřebné vitamíny i hydrataci po náročném dni stráveném v roušce.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz