Odřené špičky bot opravíte i doma svépomocí. Vyzkoušejte jednoduchou metodu

odřené špičky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

U společenských bot vypadají odřené špičky opravdu nepěkně a nedůstojně. Pokud se chystáte na nějakou větší událost, tak tam rozhodně nechcete mít boty, které mají odřené špičky. Při běžném nošení to rozhodně tak moc nevadí, ale na společenské události ano. Většinou si můžete dávat jakýkoliv pozor, ale stejně postupem času budete mít boty okopané.

Před opravou odřené špičky pořádně vyčistěte

Špičky bot v sobě mohou mít větší rýhy, které mohou ukrývat obzvlášť v zimě i posypovou sůl. Ta není pro boty vhodná, a proto je nejlepší boty před renovací opravdu kvalitně očistit. Kožené boty je nejlepší umývat pouze čistou vodou bez použití chemie.

Do kbelíku si napusťte co nejteplejší vodu, ale abyste ve vodě udrželi ještě ruku. Boty celé setřete několikrát hadříkem a potom si vodu vyměňte a postup opakujte.

Pokud máte doma menší kartáček nebo starý kartáček na zuby, tak jím můžete rýhy pořádně vydrbat. Boty pak nechte pořádně vyschnout.

Odřené špičky ošetříte pomocí kvalitního krému

Krém na odřené špičky vždy kupujte v barvě bot, které doma máte. Jakmile budete mít boty pořádně očištěné a hlavně suché, tak začněte s nanášením krému na boty. Je důležité krém nanášet čistým hadříkem po menších vrstvách pomocí vtírání.

Po každé vrstvě, kterou hadříkem pořádně vyleštíte, je dobré nechat krém zaschnout. Naneste minimálně 3 vrstvy kvalitního krému. Jinak špičky bot zatírejte tak dlouho, dokud nebudou mít po celé ploše stejnou barvu.

Kožené boty potřebují zvláštní péči po celou dobu

Kůže by se měla pravidelně natírat krémem, aby nepraskala. Je dobré ošetřit boty z kůže hlavně před zimou, kdy jim hrozí největší možnost poškození. Na kompletní postup se podívejte v článku péče o kožené boty.

Stejně tak můžete koupit i kvalitní impregnace, které budou kůži chránit před vodou a vy tak nebudete mít hned mokré nohy při dešti. Více si přečtěte v článku o impregnaci kožené obuvi.

Ve většině případů se dají odřené špičky opravit doma svépomocí. Pokud se vám však nebude dařit flek na přední straně bot pořádně zatřít, tak se nebojte vyrazit ke švecovi, kde za vyleštění špiček bot dáte pár desítek korun.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz