Co dopřát pleti po čtyřicítce: Kolagen, kvalitní krémy, spánek i pohyb

zena let
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Mladá pleť nevyžaduje tolik péče. Je svěží, pružná a bez vrásek. Vrásky přicházejí až s pozdějším věkem, kdy je také třeba začít uvažovat, co dopřát pleti, aby měla stále mladistvý vzhled. Nejlépe uděláte, když do svého jídelníčku zařadíte potraviny s kolagenem. Zejména po čtyřicítce by neměl kolagen ve vaší výživě pleti chybět.

Kolagen pomáhá udržovat pleť pružnou

Čtyřicítka bývá hranicí, kdy už je na obličeji patrné stárnutí. Pokožka často vypadá unaveně, ztrácí pružnost, rychleji přibývají vrásky. Stáří přijde tak jako tak, ale příznaky stárnutí je možné vhodnou péčí zmírnit. I po čtyřicítce tak může být vaše pleť pevná a svěží.

Budete jí k tomu muset ovšem dopomoci nejen kvalitními krémy a dalšími kosmetickými přípravky, ale také výživou. V ní má důležitou roli kolagen, který dokáže v procesu stárnutí pomoci. Jedná se o nerozpustnou bílkovinu, která je základem všech pojivových tkání. Je proto důležitý nejen pro pokožku, ale také chrupavky a klouby.

Kolagen můžete konzumovat ve formě potravinových doplňků, nebo si uvaříte domácí sulc či opravdu silný masový vývar.

Vsaďte na kvalitní kosmetiku

K péči o stárnoucí pleť významnou úlohu hraje také používaná kosmetika. Jen s krémy si po čtyřicítce nevystačíte. Co dopřát pleti, abyste pozastavili vznik vrásek?

Vhodná mohou být různá séra na pleť, jež dodají pokožce chybějící látky a do hloubky ji vyživí i hydratují. Na trhu existují i speciální vyhlazovací séra proti vráskám od renomovaných kosmetických firem.

Co se týká výběru vhodných krémů, každá žena si musí přijít na ten svůj. Některé ženě vyhovují drahé značky, jiná se spokojí například s domácím krémem za pár korun.

Nezapomínejte na pohyb a dostatek spánku

Jenže ani sebelepší krémy a séra vám v péči o stárnoucí pokožku nepomohou, když zanedbáte to nejdůležitější. Je důležité mít dostatek spánku a umět si dobře odpočinout. Dospělý člověk by měl spát minimálně 7 až 8 hodin, aby nabral nové síly do dalšího dne.

Důležité je také psychické naladění. Smutek a starosti se totiž do tváře vepíšou a projeví zejména ve vráskách.

Stejně významný je i pohyb na čerstvém vzduchu. Díky němu si dobře okysličíte plíce a s nimi i pokožku. Pohyb přispívá k dobré náladě, odstraňuje stres a pomáhá také při hubnutí. Měl by proto být běžnou součástí života.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz