Rychlá renovace kuchyně: Vyzkoušejte stylové samolepící fólie

renovace kuchyně
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Renovace kuchyně samolepící fólií může být velmi levná a výsledek bude i dobře vypadat. Pokud se vám vaše stará kuchyně nelíbí, ale nemáte zrovna na kompletní rekonstrukci, tak se zkuste podívat po samolepících fóliích. Pokud si vyberete vzor, který se vám bude líbit, tak se můžete pustit do rychlé renovace kuchyně svépomocí.

Jak renovace kuchyně pomocí samolepící fólie probíhá?

Jako první si u renovace kuchyně musíte pořádně rozmyslet, jaký vzor fólie zvolíte. Podle toho si pak změříte veškeré plochy kuchyně a koupíte dostatečný počet rolí. Vždy počítejte s rezervou minimálně 30 % navíc, protože při řezání fólie bude vznikat hodně odpadu.

Dalším krokem je odmontování všech úchytek a pořádné vydrhnutí všech ploch. Samolepící fólie se hodí jen na dokonale rovné povrchy, takže ji ideálně používejte jen na dvířka skříněk kuchyně, nehodí se například na drolící se zeď za kuchyňskou linkou.

Renovace kuchyně samolepící fólií

Každou plochu, kterou budete pomocí samolepící fólie renovovat, si pořádně změřte a ustřihněte si přesnou míru.  Před samotnou aplikací fólie si připravte fén, nůžky, metr, vodu se saponátem a houbičku.

Před lepením fólie si celou plochu potřete vodou s jarem, která vám umožní v případě chyb celou fólii po ploše posunout bez toho, aby se fólie na některém místě začala mačkat.

Při lepení fólie si odlepte cca 2 cm ochranného papíru z fólie. Během lepení tento papír odlepujte postupně. Pro jednodušší aplikaci je lepší fólii při lepení nahřívat fénem. Bez nahřátí by mohlo docházet k její deformaci.

Co dělat, když se na fólii objevují bublinky?

Pokud se vám v průběhu lepení podaří udělat na fólii bublinku u kraje lepené plochy, tak ji můžete zkusit vymačkat. Díky saponátu, který je nanesen na celé ploše, by ji mohlo jít vymáčknout.

Pokud se bublinky objevují daleko od kraje, tak jednoduše vezmete špendlík a bublinu propíchnete. Potom celé místo ještě jednou nahřejete pomocí fénu a místo pořádně vyhladíte.

Po této jednoduché renovaci může vaše kuchyně vypadat jako nová. Na lepení si vyhraďte dostatek času a snažte se tuto práci dělat v klidu a s rozmyslem.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz