Čokoládové plněné vajíčko s překvapením. Jak si ho vyrobit doma na Velikonoce

cokoladove plnene vejce
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Vyrobit čokoládové plněné vajíčko není nic složitého. Jistě si každý hned vybaví čokoládové vejce od známé značky s překvapením uvnitř. Ano, i takové vejce s překvapením si můžete vyrobit doma z čokolády a s náplní, kterou máte rádi. Jak si ho tedy vyrobit na Velikonoce?

Čokoládové plněné vajíčko

Vyrobit si doma čokoládové plněné vejce chce trochu času. Rozhodně to není práce na pár minut. Pokud chcete, aby to vypadalo opravdu hezky, tak si na to vyčleňte minimálně hodinu vašeho času.

Pro výrobu budete potřebovat libovolnou čokoládu, kterou rádi mlsáte. Jedinou podmínkou je vybrat čistou čokoládu bez oříšků nebo jiných přidaných surovin.

Dále budete na čokoládové plněné vejce potřebovat klasické vejce, mikrotenový sáček, provázek nebo gumičku a libovolnou náplň. Snažte se vybrat co nejvíce souměrná vejce, aby se pak čokoláda pěkně lepila k sobě.

Jak na čokoládové vejce s překvapením uvnitř?

Jako první si musíte nachystat předlohu. Tou bude právě ono slepičí vajíčko, které zabalíte do mikrotenového sáčku. Snažte se, aby byla jedna jeho strana těsně obtažená a na druhé straně sáček pomocí provázku nebo gumičky zavažte.

V hrnci si rozehřejte ve vodní lázni svou oblíbenou čokoládu a ponořte polovinu vejce do rozpuštěné čokolády. Chvilku po vytažení vajíčko podržte ve vzduchu, než čokoláda zatuhne. Jakmile bude čokoláda tuhá, tak jednoduše polovinu čokoládového vajíčka vyloupnete.

Těchto půlek si nadělejte několik. Potom budete muset folii přehodit na druhou stranu vejce a nadělat si stejným způsobem druhé poloviny vajec.

Stačí už jen půlky vajec naplnit a slepit

V této chvíli stačí už jen půlku vajíčka naplnit vybranou náplní a slepit s druhou polovinou. Lepení k sobě je jednodušší, než se zdá. Stačí si vzít nůž, který nahřejete lehce pomocí zapalovače nebo v horké vodě a jemně s ním rozpustíte okraje jedné z poloviny vajec. Rychle ji pak přitisknete na tu druhou polovinu čokoládového vejce.

Jako náplň můžete zvolit pro děti například i lentilky, gumové medvídky nebo čtvereček úplně jiné čokolády. Opravdu cokoliv vás napadne, že by se k čokoládě hodilo. Pokud budete chtít vyrobit variantu pro dospělé, tak můžete čokoládové vejce naplnit pomocí vaječného koňaku.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz