Domácí pleťový krém: Proti vráskám pomůže víc než drahá kosmetika

domaci pletovy krem
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pokud si zvládnete vyrobit domácí pleťový krém svépomocí, bude mít jednu velkou výhodu. Vyrobíte si ho přesně na míru svým potřebám. Domácí pleťový krém si můžete vyrobit kdykoliv budete potřebovat, a tak ho používat vždy čerstvý.

Ideální je si vyrobit domácí krém v případě, když trpíte na některé alergie, o kterých víte. Při domácí výrobě se snadno těmto alergenům vyvarujete. Nikdy totiž nebudete přesně vědět, jestli v kupovaném pleťovém krému náhodou není stopové množství něčeho, co vám může dělat potíže.

Domácí pleťový krém vyrobíte během pár minut

Domácí pleťový krém si můžete upravit na míru své potřebě. Můžete míchat mezi sebou různé suroviny, a tak docílíte mnohem kvalitnějšího produktu, než který koupíte běžně v obchodě.

Suroviny, které budete potřebovat pro základní pleťový krém:

  • 40 g oleje z hroznových semínek
  • 10 g kokosového oleje
  • 1 g lanolinu
  • 5 g včelího vosku
  • 30 ml převařené destilované vody
  • 10 ml aloe vera gelu
  • 1 g vitamínu E a 2 kapky esenciálního oleje.

Výroba domácího pleťového krému

Připravíte si vodní lázeň, ve které rozehřejete olej z hroznových semínek, kokosový olej, včelí vosk a lanolin. Jakmile budete mít vše rozehřáté, tak se snažte všechny tyto suroviny mezi sebou řádně promíchat. Po pořádném promíchání nechte vychladnout na pokojovou teplotu.

Pokud máte možnost, tak si nachystejte kuchyňský mixér, kde smícháte destilovanou vodu, aloe vera gel a vitamín E.

Na mixéru si nastavte nejvyšší otáčky a nechte vše pořádně spojit. Jakmile budete mít v mixéru vše spojené, tak přidáte první smíchanou surovinu, kterou máte vychladnutou na pokojovou teplotu. V mixéru začne směs pomalu tuhnout a v tomto momentě přestaňte mixovat. Krém je hotový a můžete ho dát do sterilní nádobky, ve které vydrží cca 2 až 3 týdny.

Proč vyrábět domácí pleťový krém?

Výrobou vlastního pleťového krému docílíte jeho mnohem vyšší kvality než u kupovaného krému a také na tom budete mnohem lépe cenově.

Dalším důvodem je složení krému, kdy máte jistotu, co přesně v krému máte. Vyhnete se tak i obsahu jakékoliv chemikálie, které se do běžných krémů přidávají, či potenciálním alergenům.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz