Jak na zářivě bílé prádlo? Žádné chemikálie nepotřebujete!

zářivě bílé a svěží prádlo
Zdroj: Pixabay
Autor: Petr Karásek

Tento článek je pro všechny ty, kteří si pokládají otázku jak na zářivě vypadající bílé prádlo? Dozvít se, že jednoduše! Praní prádla býva občas vyčerpávající, nudné a některých skvrn se jednoduše ne a ne zbavit. Kromě toho je také obtížné najít dobrý prášek na praní, který dobře čistí, zároveň pěkně voní a nestojí celý majlant. My vám však dnes poradíme, jak na prádlo bez chemie.

Jak na zářivě bílé prádlo?

Existuje jedna látka, po které je prádlo zářivé, bíle a svěží. Tou látkou je jednoduše bílý ocet. Už malé množství přidané do praní vám ušetří peníze, nervy a energii pro nějakou příjemnější aktivitu. Zde už je deset způsobů, jak vám bílý ocet usnadní praní:

1. Vylijte do pračky na věci polovinu sklenice bílého octa před praním. Ochráníte tak barvy a zvýšíte účinnost prášku.

2. Použijte ocet namísto aviváže tak, že ho nalijte do příslušného složce na pračce. Bude to mít stejný účinek, či dokonce bude prádlo měkčí a neublížíte ani přírodnímu prostředí.

3. Bílý ocet obsahuje látku, která odstraňuje skvrny a pot z bílého šatstva.

4. Jedno deci octa přidaného do praní předchází výskytu usazenin a zbytků prášku po dopřáno.

5. Pomocí octa dokážete také neutralizovat nepříjemné pachy. Zřejmě nechcete, aby vaše oblečení smrdělo za cigaretami, však?

6. Vyrobte si účinnou předpírku na extra špinavé prádlo tak, že rozmícháte půl sklenice octa v teplé vodě a přes noc do toho namočíte prádlo. Druhý den ho normálně vyperte.

7. Odstraňování zvířecích chlupů je téměř nemožná úloha. Ocet to však hravě zvládne. Vaše prádlo bude od teď čisté a bez chomáčů zvířecích chlupů.

8. Kyselina octem vám pomůže dosáhnout toho, aby se na oblečení více nezachycoval statická elektřina.

9. Přidejte 6 polévkových lžic octa do ručního praní. Nechte to odstát půl hodiny a pak pokračujte v ručním praní běžným způsobem. Je to možné použít i na plavky a spodní prádlo.

10. Vyčistěte a odvápněte svou automatickou pračku s pomocí octa. Ten to dokáže udělat i bez nutnosti použití silných chemikálií.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz