Vadí vám vrzající dveře? Opravte tento problém rychle a jednoduše

vrzání dveří
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Vrzání dveří není rozhodně nic příjemného, a to zvláště pokud to máte poslouchat desetkrát za den. Pokud bydlíte v panelovém domě, tak si na vrzající dveře mohou začít stěžovat i vaši sousedé, proto je lepší tento problém vyřešit. Oprava není vůbec složitá, ale někdy je na to lepší jít minimálně ve dvou lidech.

Jak opravit vrzající dveře?

Opravit vrzající dveře můžete pomocí vazelíny nebo jiného mazadla. Lepší je zvolit tuhé mazadlo než tekuté, jako jsou některé oleje ve spreji, které mohou vytékat a způsobit na dveřích nebo jejich rámu nepříjemné fleky.

Pokud si na namazání seženete bílou lékařskou vazelínu nebo silikonovou vazelínu, tak zabráníte znečištění všeho okolo. Vrzání dveří by mělo ihned po namazání přestat.

Co přesně namazat, aby vrzání dveří přestalo?

Jako první si musíte vysadit dveře úplně mimo panty, na tuto práci jsou někdy lepší minimálně dva lidé. Každé dveře jsou jinak těžké, to vždy záleží na jejich výplni.

Jakmile budete mít dveře vysazené, tak na jejich rámu budete mít panty, které musíte pořádně namazat. Na prst si naberete dostatečné množství vazelíny a pořádně s ní všechny panty namažete.

Po namazání pantů budete muset dveře nasadit zpět. Na tuto činnost jsou opět lepší dva lidé, kdy jeden hlídá nasměrování pantů a druhý nasazuje dveře.

Po nasazení dveří s nimi ještě několikrát pohněte ve směru otevírání a zavírání, aby došlo k pořádnému promazání.

Někdy není problémem vrzání, ale drhnutí

Pokud neslyšíte vrzání dveří, ale spíše jejich drhnutí, tak budete muset dveře opět vysadit a spodní stranu obrousit nebo odřezat. Ještě před vysazením dveří si zkuste naznačit na dveře jejich část, ve které přesně drhnou o podlahu.

Jakmile dveře vysadíte, tak si je položte na podložky a vyznačenou část budete muset vybrousit nebo odřezat. Před tímto krokem vyzkoušejte ještě správné seřízení pantů dveří.

Pokud se bude jednat o větší plochu drhnutí, tak je někdy lepší třeba 0,5 cm dveří odřezat než tuto část brousit.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz