Dokonale čisté sklenice. Vyleštěte je snadno a rychle pomocí běžných domácích surovin

čisté sklenice
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Nedaří se vám po běžném mytí mít dokonale čisté sklenice? Nebo vám nechává myčka nádobí na sklenicích šmouhy? Většinou za tímto problémem stojí vodní kámen, který je potřeba filtrovat. Případně sklenice po myčce ještě ručně doleštit.

I sklenice, které myjete v ruce, můžete přeleštit do dokonale průzračného lesku s použitím běžných domácích surovin.

Proč nejsou po mytí sklenice dokonale čisté sklenice?

Mít dokonale čisté sklenice je snad snem každé hospodyňky. Přeci jen šmouhy na sklenicích před návštěvou nevypadají vůbec dobře. Pokud se ještě k tomu jedná o sklenice na pivo nebo víno, tak je to snad i společensky nepřípustné.

Většinou za šmouhami na sklenicích stojí vodní kámen nebo špatně vyschlé sklenice. Pokud myjete nádobí v ruce, tak musíte nechat sklenici dokonale okapat dnem vzhůru na kuchyňském roštu, kde má voda šanci odtékat. I tak se může stát, že na sklenicích najdete kapky.

Jak vyleštit sklenice?

Pokud máte problém s myčkou, která vám nechává na sklenicích škaredý šedý povlak, tak můžete začít s pořádným vyčistěním myčky a doplněním soli.

V případě, že předchozí krok nepomůže, můžete místo leštidla dát do nádobky na leštidlo ocet. Takto vypotřebujete jednu celou nádobku na leštidlo v myčce a uvidíte okamžité výsledky.

Jestliže myjete nádobí v ruce a chcete mít dokonale čisté sklenice, tak postačí hadřík a ocet. Vždy si zvolte hadřík nebo ubrousek, který perfektně saje a nenechává na sklenicích chloupky. To může dělat i některá kuchyňská utěrka.

Čištění sklenic octem

Hadřík si namočíte v octu a celou sklenici dokonale vyleštíte od usazeného vodního kamene. Díky tomu bude sklenice dokonale čistá a průzračná.

Stejný postup můžete samozřejmě zvolit i pro přeleštění po vyjmutí sklenic z myčky.

Použít můžete i kyselinu citronovou

Čisté sklenice můžete mít i díky kyselině citronové, kterou použijete podobně jako ocet. Pokud máte doma klasickou citronku do čaje, tak ji můžete použít i k leštění. Pokud máte kyselinu citronovou v prášku, tak si ji jednoduše rozmícháte ve vodě.

Při použití kyseliny citronové se nemusíte bát vůbec žádného zápachu, jako když použijete pro leštění sklenic ocet.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz