Celulitida trápí řadu žen, a to i štíhlých. Jak ji odstranit?

celulitida
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Ďolíky v kůži v oblasti hýždí a stehen způsobuje estetický neduh zvaný celulitida. Bývá označována jako pomerančová kůže. Častěji na ni trpí ženy než muži. A nemusí se jednat pouze o ženy s nadváhou. I štíhlé mají s tímto problémem kůže své zkušenosti. Jakými způsoby je možné vznik celulitidy omezit?

Historie vzniku problému celulitidy

Když zavítáme do historie, je možné si všimnout, že celulitida začala být vnímána jako estetický problém teprve po první světové válce. Dříve bylo celkem každému jedno, jestli žena pomerančovou kůži má či nikoliv.

V 70. a 80. letech minulého století pak požadavky na věčné mládí začaly klást důraz na krásu pokožku. A problém celulitida byl na světě, přičemž kosmetické firmy si zvesela zamnuly dlaněmi a uvedly na trh nejrůznější přípravky na odstranění celulitidy.

Na celulitidu má vliv řada faktorů

Celulitida nevzniká sama od sebe. Vliv na ni mají zejména genetické předpoklady, sedavý způsob života v kancelářích a také hromadění toxických látek v těle.

Svůj vliv mohou mít také hormonální změny, kouření, nedostatečný pitný režim nebo dlouhé stání i věk postiženého jedince. Něco si přidá nadváha, i když i štíhlí lidé na ni mohou trpět.

Lze se celulitidy nadobro zbavit?

Jako prevenci celulitidy je možné využít zdravý životní styl, pomáhá také fyzická aktivita jako běh či chůze a nebo dodržování pitného režimu, díky němuž se z těla odpadní látky lépe vyplavují. Ženy často zkoušejí také nejrůznější krémy a peelingy, které krouživými pohyby vmasírovávají do kůže. Tím podporují krevní oběh a současně i látkovou výměnu.

Zdraví prospěšný je také pobyt v sauně, který přispívá k prevenci vzniku nepříjemné a nehezké celulitidy.

Krémy ani peelingy však samy o sobě nestačí k tomu, aby byla celulitida definitivně odstraněna. Její vznik částečně omezí, ale to je tak všechno, co dokážou. Kdo se chce celulitidy zbavit, musí většinou navštívit některý z kosmetických salónů a podrobit se kúrám zvaným lymfatická masáž, lymfodrenáž nebo ultrazvuková liposukce.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz