Moderní tenisky jako stálice v botníku českých žen a mužů. K čemu je nosit?

moderní tenisky
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Nesmrtelnou obuví, kterou najdete v botníku snad každé domácnosti, jsou moderní tenisky. Jejich historie se začala psát už v 18. století. Od té doby ušly velký kus cesty, než se staly dokonalou obuví nejen pro chvíle sportu a odpočinku, ale třeba i jako módní doplněk oblečení do práce. Pojďme se podívat na to, k čemu se tenisky hodí.

Z historie tenisek

V současné době již tenisky nedřou chodidla, jak tomu bývalo v minulosti, kdy je na počátku 18. století lidé poprvé obuli. O století později se tenisky staly obuví bohatších vrstev, kterou nosily, když šly hrát tenis a kroket.

A na počátku 20. století vznikly legendární kecky. Dnes už se ani všeobecně neví, jak jejich lidový název vznikl. Stalo se to v roce 1916, kdy na trh přinesla americká firma Keds první obuv tohoto typu, jež byla původně určená pro nošení na pláži. Jenže boty se staly tak populární, že je lidé začali obouvat i na běžné nošení.

Bez tenisek si neumíme představit žádnou dnešní sportovní a odpočinkovou aktivitu, a dokonce je směle nosíme i do zaměstnání.

K čemu nosit tenisky?

Obliba tenisek spočívá zejména v jejich maximální pohodlnosti. Můžete v nich chodit celý den a sotva ucítíte únavu nohou. To je velký rozdíl oproti například dámské obuvi na vysokém podpatku.

Přitom i elegantní kostýmek v kombinaci s teniskami vypadá velmi dobře a mladistvým dojmem. Tento styl si oblíbily zejména mladé manažerky, které potřebují volnost pohybu během celé své dlouhé pracovní doby.

Dobrou volbou jsou čistě bílé tenisky na širší podrážce, se kterou nelze udělat chybu.

Tenisky i na svatbu?

Kupodivu dnes už není nemožné si obout moderní tenisky i na společenskou událost, jakou je například svatba nebo oslava výročí. Módní tabu jsou dávno zbořená.

K pánskému obleku se výborně budou hodit tenisky mokasínového stylu. K dámským pouzdrovým šatům lze vzít tenisky ve stylu oblíbených balerínek.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz