Krásné svatební šaty i pro baculky. Žádné volány a raději matnou

krásné svatební šaty
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Svatba bývá nezapomenutelným zážitkem, na který lidé vzpomínají celý život. Každá nevěsta chce být ta nejkrásnější, mít krásné svatební šaty a povedenou hostinu. A i baculky mohou vypadat ve svatebních šatech jako princezny. Jak by se měla obléct nevěsta, jejíž velikost začíná na čísle 44?

Je třeba zvolit vhodný střih a doplňky

I když by si možná nevěsta s kilogramy navíc představovala na svých šatech krásně nabíranou sukni s nadýchanými volány, nejlepší volba to není.

Opticky by jí to mohlo ještě na hmotnosti a objemu přidat, což určitě není to, čeho by chtěla dosáhnout.

Větší bříško schováte v korzetu

Korzetové šaty se šněrováním se velmi dobře přizpůsobují postavě. Jsou také vhodné pro plnoštíhlé nevěsty.

Je však nutné pohlídat, aby šaty nebyly v oblasti prsou příliš těsné. Nebyly by totiž moc pohodlné.

Rozšířená sukně nebo antická říza pro široké boky

Už zpěvačka Ewa Farná zpívá o bocích jako skříň. Jste-li jejich majitelka, vaše svatební šaty by mohly mít rozšířenou sukni od boků, které se v ní krásně schovají.

Nebo co třeba vyzkoušet krásné svatební šaty ve stylu něžné antické řízy? Ta bývá obvykle střižená pod prsy, takže i v ní se široké boky dají schovat. Navíc tento typ šatů působí vzdušně, pokud je na jejich ušití použitá lehounká látka.

Ta by měla být nejlépe matná. Cokoliv lesklého opticky zvětšuje stejně jako flitry. Pokud chcete mít šaty zdobené, tak vybírejte ty se svislými ozdobami, které zeštíhlují.

Nezapomínejte také na obuv

Je obecně známé, že boty na vysokém podpatku přidávají na výšce a současně uberou opticky nějaké to kilo. Proto je lepší v případě plnoštíhlé nevěsty sáhnout po obuvi s podpatkem takovým, v němž se bude dobře a pohodlně cítit.

Je třeba myslet i na to, že v těch botách bude nevěsta tančit a trávit prakticky celý svatební den.

Zdroj informací: Napady-navody.cz

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz