Jak zakrýt šediny pomocí běžných surovin, které máte doma

sediny
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Jestliže máte šedivé vlasy a nedokážete se s tím smířit, tak máte několik možností, jak zakrýt šediny. V případě pánů se to dá většinou řešit ostříháním dohola, ale u žen je to horší. Pokud chcete něco udělat se svými šedivými vlasy, tak můžete například chodit pravidelně ke kadeřnici, kde však zaplatíte nemalé peníze za kvalitní barvu. Můžete však vyzkoušet i přírodní krytí šedin, které je výrazně levnější.

Proč máte šedivé vlasy?

Šedivé vlasy mohou být zapříčiněny genetickým předpokladem. Někomu začnou šedivět vlasy dříve a někomu později. Nejsou výjimečné případy, kdy člověk začne šedivět už v mládí kolem 30 let. V tomto věku to může opravdu hodně ubrat na sebevědomí každého z nás.

Avšak za šedivými vlasy nemusí být jenom genetika. I náš životní styl nebo stres může negativně působit na náš účes. Lidé žijící nezdravým životem a hodně se stresující lidé mohou kompletně zešedivět například během pár měsíců.

Jak zakrýt šedivé vlasy přírodní cestou

Postupů, jak přírodně zakrýt šediny i bez chemie, je hned několik. Jako první rozhodně stojí za zmínku cibule, která stojí opravdu jen pár korun a dokáže vlasy ztmavnout o několik odstínů.

Stačí rozmělnit dostatečné množství oloupané cibule. Vzniklou pastu si vmasírujte do vlasů a nechte hodinu působit. Potom si běžte vlasy normálně umýt. Tento postup opakujte 7 dní po sobě a uvidíte, jak se vaše vlasy budou měnit.

Pokud pijete černý čaj, tak můžete připravit každý den šálek i pro svoje vlasy. Uvařte si dostatečné množství černého čaje, ve kterém si své vlasy umyjete. Tento postup opakujte několik dní po sobě a budete hodně překvapení, co černý čaj dokáže. Vaše vlasy se začnou měnit již po první aplikaci.

Existuje i přírodní tonikum do vlasů

Šedivé vlasy nemusíte barvit jen pomocí cibule nebo černého čaje. Šanci můžete dát i přírodnímu toniku do vlasů, které navrací vlasům jejich přírodní barvu.

Přírodní tonikum koupíte přes internet nebo možná i v lékárně. Při jeho pravidelném používání můžete získat zpět svou přírodní barvu vlasů. Po začátku používání tonika budou vaše vlasy  měnit barvy, půjdou od světle žluté přes blond až k vaší původní barvě vlasů.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz