Jak správně ohřát párky. Řada lidí je ohřívá špatně

parky
Zdroj: Pixabay
Autor: Adam Hlavatý

Párky jsou u nás oblíbený pokrm, který si často dopřejeme jako rychlou večeři nebo pochoutku při grilování. I když je příprava párků relativně snadná, řada lidí dělá chyby, které mohou ovlivnit jejich chuť. V článku se dozvíte, jak správně ohřát párky, aby si zachovaly chuť a nepopraskaly.

Ohřívání párků

Nejčastější chybou, kterou lidé při ohřívání párků dělají, je jejich vložení do příliš horké vody nebo mikrovlnné trouby.

V horké vodě párky často popraskají a ztrácejí chuť, v mikrovlnce se jim také nedaří nejlépe. Mikrovlnná trouba je pro ohřev párků nevhodná z toho důvodu, protože v ní párky obvykle prasknou.

Jak správně ohřát párky?

Správným způsobem ohřevu párků je voda, kterou postupně přivedeme k varu.

Před ohřevem párků je však důležité zjistit, zda jsou již tepelně upravené, nebo zda je ještě musíme tepelně zpracovat.

Ohřívání párků ve vodě

Tepelně upravené párky stačí vložit do hrnce s vodou, kterou postupně zahřejeme. Jakmile voda začne vřít, párky necháme ještě asi 10 minut vařit a poté je vyjmeme.

Syrové párky, které ještě nebyly tepelně zpracované, je třeba povařit ve vroucí vodě zhruba 30 minut. Vyznačují se růžovou barvou, která se během vaření změní na červenou. Tím poznáme, že jsou párky již hotové a poživatelné.

Grilování a smažení párků

Párky se dají také grilovat nebo smažit, což je oblíbená metoda při grilovacích večírcích.

Před grilováním nebo smažením párky potřete olejem a doporučuje se je předtím také uvařit. Pánev ponechte suchou, aby se olej do párků nepříliš nasákl.

Při grilování nebo smažení párků je důležité je pečlivě sledovat a hlídat, aby nedošlo k jejich přepálení. Spálené párky jsou nejen chuťově špatné.

Mějte na paměti, že hotovost pokrmu byste měli posuzovat spíše podle vzhledu než podle času.

Alternativní metody ohřevu párků

Párky můžete alternativně ohřát i v troubě nebo na páře.

Párky v troubě

V tomto případě zabalte párky do alobalu a pečte v troubě při teplotě 180 °C asi 10-15 minut. Alobal pomáhá udržet vlhkost a zabraňuje vyschnutí párků.

Ohřev párků na páře

Další metoda, jak ohřát párky, je použití páry. Pára pomáhá párkům zůstat vláčné a šťavnaté. Vložte párky do parního košíku nad hrnec s vroucí vodou a nechte je ohřát asi 10-15 minut.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz