Jak se zbavit mastných vlasů. Zkuste použít jablečný ocet

mastné vlasy
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Máte mastné vlasy a nevíte, jak se jich rychle a jednoduše zbavit? Vyzkoušejte na své mastné vlasy jablečný ocet. S pomocí jednoduché metody poté můžete mastné vlasy během pár dnů úplně vyloučit z vašeho života.

Mastné vlasy mají svou příčinou

Že máte mastnější vlasy může, ale nemusí být vaše chyba. Pokud si vlasy dlouhodobě nemyjete a díky tomu je máte mastnější, tak to je většinou chyba každého z nás, kdo to takhle vede. Není zdravé si umývat vlasy denně, ale minimálně jednou za 3 dny určitě.

Pokud si vlasy myjete a přesto máte pořád mastnější vlasy, tak za to může vaše pokožka, která produkuje nadměrné množství kožního mazu. Jestliže se v tomto případě chcete zbavit mastných vlasů, tak budete muset řešit problém pokožky.

Jablečný ocet na mastné vlasy

Někdo se snaží mastnější vlasy redukovat drahým šamponem, který má zamezit maštění vlasů. Jestli už to někdo zkoušel, tak potvrdí, že to zase až tak dlouho nefunguje. Proto můžete vyzkoušet zábal vlasů do jablečného octa.

Jablečný ocet opravdu dokáže pomoci při nadměrném maštění vlasů, protože dokáže zneutralizovat pokožku hlavy a zabránit tak maštění pokožky hlavy a následně i vlasů.

Zábal si dokážete bez problémů udělat doma, postačí k tomu starší ručník nebo stará dětská plena. Pojďme se nyní podívat na to, jak připravit zábal z jablečného octa.

Zábal z jablečného octa

Mastné vlasy se zlikvidují během pár dnů, kdy budete používat zábal za jablečného octa. Starou dětskou plenu nebo ručník namočte kompletně do octa a potom do něj vlasy zabalte. Po uplynutí 30 minut vlasy umyjte šamponem a nechte přirozeně vyschnout bez pomoci fénu.

Tento postup opakujte každý druhý den, dokud se vám nepodaří mastné vlasy zlikvidovat. Jablečný ocet můžete aplikovat i přímo do vlasů. V tomto případě však dávejte pozor na zasažení očí a na veškeré oděrky, které máte na dlaních.

Někdy může pomoci odbourat mastnější vlasy i změna šamponu, který používáte běžně. Velmi dobré jsou obyčejné kopřivové šampony bez jiných přidaných látek.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz