Svatební dar pro novomanžele neodbýjejte jen penězi. Inspirujte se netradičními dary

svatební dar
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Jste pozváni na svatbu a nevíte, jaký svatební dar koupit? V dnešní době většina párů již žije ve společné domácnosti, kterou mají kompletně vybavenou, a proto není příliš vhodné kupovat bez rozmyslu například mikrovlnou troubu, žehličku či mixér. Ideálně se budoucího ženicha či nevěsty zeptejte přímo, co by chtěli. Pokud i tak nevíte nebo se nechcete ptát, přinášíme vám několik originálních tipů na svatební dar pro novomanžele.

Peníze jako svatební dar

Nejčastějším a zároveň nejjednodušším svatebním darem jsou v poslední době peníze. Pokud nemáte moc času, nejjednodušší je koupit přání s kapsičkou na peníze a peníze do ní vložit. Takový dar jistě nebude nechtěný.

Pokud chcete být o trochu originálnější, zkuste vymyslet, jak darovat peníze jinak než v obálce. Můžete například koupit nějakou pokojovou rostlinu nebo menší stromek a navázat na větvičky či listy rostliny srolované bankovky.

Také můžete jako svatební dar darovat bonboniéru, ve které místo pár kousků čokolády překvapí novomanžele zabalené mince či bankovky. Můžete vyzkoušet vyrobit pro novomanžele i poklad v truhle. Stačí pořídit nějakou truhlu a nasypat do ní dvacetikoruny, které budou vypadat jako zlaťáky.

Inspirujte se netradičními dary

Pokud nechcete svatební dar odbýt penězi, vyberte nějaký netradiční. Je však nutné vybírat svatební dar podle zájmů novomanželů. Pro adrenalinové nadšence můžete koupit nějaký zážitek, jako například voucher na prodloužený víkend v horách či let balonem.

Hrají novomanželé rádi společenské hry? Můžete jim jako svatební dar koupit nějakou hru určenou přímo pro novomanžele. Pokud jste kreativní, můžete společenskou hru dokonce doma vyrobit přímo na míru novomanželům.

Vyráží nevěsta se ženichem často na cesty? Potom je možná potěší stírací mapa světa, kde by si mohli stírat postupně všechny země, které navštíví. Obměnou této stírací mapy může být krabička či obálka s penězi různých měn, které musí vždy utratit v dané zemi.

Nejlepším svatebním darem je však vždy dárek osobní. Vyrobené fotoalbum věnované novomanželům například s osobním vzkazem potěší zaručeně každý pár.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz