Protékající sprcha má různé příčiny. Jak opravit sprchovou hlavici

protékající sprchová hlavice
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Rozčiluje vás protékající sprchová hlavice u sprchového koutu nebo vaší vany? Protékající sprcha má různé příčiny, ale většinou za to může usazený vodní kámen na sprchové hlavici, který je potřeba odstranit nebo celou hlavici rovnou vyměnit.

Protékající sprcha z důvodu vodního kamene

Pokud je protékající sprchová hlavice zanesená vodním kamenem, tak ji budete muset celou rozmontovat a ponořit do vodního roztoku s octem. Vodní kámen většinou poznáte již okem, když se na sprchovou hlavici podíváte.

Sprchová hlavice se jako první odmontuje ze sprchové hadice a potom můžete rozmontovat i její růžici. V obou případech si dávejte pozor na těsnění, které může vypadnut. Budete ho tam potom muset nasadit zpátky, aby nedocházelo k opětovnému protékání sprchové hlavice v místě, kde to není žádoucí.

Vše včetně těsnění ponořte do vody s octem v poměru 1:1. Ocet krásně pročistí i růžici a voda potom poteče zase plným proudem po celé ploše.

I staré těsnění může u sprchové hlavice zlobit

Jak již bylo zmíněno, tak mezi sprchovou hadicí a sprchovou hlavicí se nachází malé kroužkové těsnění, které je většinou gumové a černé barvy. Pokud je těsnění již výrazně poničeno, tak ho můžete vyměnit za nové.

Toto těsnění většinou koupíte za 1 – 2 koruny. Sprchovou hlavici potom jen rukou dotáhnete pořádně ke sprchové hadici. Pokud nemůžete sprchovou hlavici od hadice povolit, tak můžete použít kleště. Musíte si však dávat pozor, aby nedošlo k deformaci hadicové matice.

Výměna sprchové hadice i hlavice

Pokud vás protékající sprcha trápí opakovaně, tak můžete přistoupit k razantní výměně celé sprchové hadice i s hlavicí, kterou běžně pořídíte v setu v ceně od 300 korun.

Při opravě sprchové hlavice nezapomeňte na to, že při rozdělávání hadice i hlavice si musíte pohlídat těsnění, které musí být správně usazeno a vše pořádně dotaženo pouze rukou.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz