Domácí šampon na vlasy: Vyrobte si ho snadno z běžných surovin, co máte doma

domácí šampon
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Domácí šampon si snadno vyrobíte s pomocí vajec, jedlé sody a olivového oleje. Jen z těchto surovin můžete vyrobit opravdu dobrý šampon pro vaše vlasy, který navíc nebude příliš zatěžovat vaši peněženku. Pokud si myjete vlasy každý den, tak může být z hlediska rozpočtu domácí šampon jistě vítanou alternativou k tomu kupovanému.

Domácí šampon z vajec

Pro výrobu domácího šamponu využijete skutečně jako základní surovinu vejce. Na jednoduchý domácí šampon budete potřebovat vejce, jedlou sodu a olivový olej, díky kterým dosáhnete požadovaného výsledku.

Všechny tyto ingredience máte pravděpodobně již doma, takže se do přípravy domácího šamponu můžete pustit rovnou hned. Vezměte si kelímek nebo jinou vhodnou nádobu pro výrobu šamponu a dejte do něj dvě vejce.

Vejce prošleháte pomocí vidličky do pěny. Přidáte 3 lžičky jedlé sody a 2 lžíce olivového oleje. Pokud chcete svůj šampon ještě vylepšit, tak můžete přidat šťávu z vymačkaného citronu. Celou směs znovu pořádně promícháte a máte šampon připravený k okamžitému použití.

Mytí vlasů jablečným octem

Na výrobu šamponu s jablečným octem budete potřebovat ¼ šálku tekutého mýdla, 2 lžíce jablečného octa, vodu a 1 lžíci olivového oleje. Do nádoby si dáte tekuté mýdlo a stejný podíl vody.

Do nádoby potom přidáte 2 lžíce jablečného octa a 1 lžíci olivového oleje. Vše pořádně promícháte a je hotovo. Takto jednoduše si můžete umýt vlasy jablečným octem, který má na vlasy opravdu dobré účinky.

Celá směs je dobře kapalná a díky tomu můžete pro její aplikaci použít sprej. Tento šampon se dá velmi jednoduše aplikovat a je lehce smývatelný.

Domácí šampony a jejich výhody

Domácí šampony jsou velice vhodné hlavně pro alergiky, protože naprosto dobře víte, co přesně v daném šamponu je. Pozor si dávejte na správné dávkování hlavně v případě použití jablečného octa. Pokud by byla směs moc koncentrovaná, tak by mohlo dojít k vyrážce na hlavě a následnému svědění.

Nezanedbatelnou je i již výše zmíněna ekonomická výhoda, kdy za suroviny pro výrobu domácího šamponu utratíte daleko méně peněz než za klasický kupovaný šampon.

Domácí šampon používejte stejně jako klasický šampon. Po aplikaci ho pořádně rozetřete do vlasů a nechte nějakou dobu působit. Potom ho opláchněte vlažnou vodou a nechte vlasy vyschnout.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz