Detoxikace organismu přírodní cestou pomocí česneku

detoxikace organismu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Detoxikace organismu je čas od času pro tělo důležitá. Můžete ji provádět nárazově například jednou měsíčně nebo zvolit metodu pravidelné detoxikace organismu pomocí česneku, který se hodí k několika jídlům a v podstatě vám potom ani nepřijde, že by to nějakým způsobem ovlivňovalo váš život.

Detoxikace organismu pomocí česneku má smysl

Detoxikace organismu přírodní cestou za pomoci česneku probíhá díky esenciálním olejům, které jsou v česneku obsaženy. Ty mu dodávají silné dezinfekční účinky a vytváří dobrou obranu proti nepříznivým mikroorganismům v těle. Proto jeho pravidelným užíváním snížíte množství těchto mikroorganismů ve svém krevním oběhu.

Po strávení česneku se tyto oleje dostávají do krve. Následně do celého krevního oběhu, přes který se dokážou rozšířit do všech orgánů v těle. Velice dobrý účinek má česnek na střevní potíže, kdy dokáže eliminovat střevní parazity, kteří způsobují průjmy a zažívací potíže.

Jak detoxikovat organismus česnekem

I u česneku je důležité dbát na jeho správné dávkování, proto si česnek vždy dávkujte podle jeho síly. Každý, kdo česnek používá, tak jistě zná, že není česnek jako česnek. Někdy zvládnete v pohodě sníst stroužek česneku a někdy máte, co dělat, když se do něj jen zakousnete. Požití většího množství pálivého česneku může způsobit bolení břicha nebo nepříjemné pálení žáhy.

U dětí by mělo být dávkování česneku o něco menší, než je tomu u dospělého člověka. Pokud máte doma hodně silný česnek, tak ho dávejte dětem jen opatrně.

Nejlepší je používat česnek pro detoxikaci těla v syrovém stavu. Jakkoliv tepelně upravovaný česnek ztrácí svoji účinnost.

Detoxikace organismu pomáhá k lepší imunitě

Hlavním důvodem, proč o detoxikaci přemýšlet, je lepší imunita celého těla, a tím pádem mnohem lepší obranyschopnost organismu proti nemocem a virům.

Česnek není zdaleka jedinou potravinou, která pomáhá k lepší imunitě, ale je jeden z mála čistě přírodních produktů, které si můžete vypěstovat jednoduše na zahrádce.

Hlavní složkou česneku, která pomáhá k detoxikaci, je velké množství látky alicinu. Česnek však obsahuje i spoustu vitamínů, jako jsou vitamín A, B, C a E.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz