Co se nosí přes léto 2021: Sázka na maxi šaty i stříbrnou barvu

šaty
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Každá módní sezóna přináší do oblékání něco nového. Případně opráší starší trendy, které tu už jednou byly. Ženy letos přes léto vsadily na romantický vzhled rozvlátých sukní i zajímavé barvy. Které to konkrétně jsou?

Maxi šaty na letní teplé dny

Teplé počasí láká k tomu, že se konečně odhodí svetry a kabáty a do zaměstnání, potulky po městě nebo na setkání s přáteli se bude moci vyrazit v něčem více letním. Samozřejmě, že módní návrháře stále něco tvoří a přinášejí světu nové nápady.

Letos například doporučují nosit maxi šaty až ke kotníkům. Neměly by jim chybět rozevláté sukně, které klidně mohou být z transparentního materiálu. Takové šaty působí velmi žensky a romanticky, přestože si k nim lze obout tenisky a přes ramena přehodit lehký svetřík proti chladu.

Stříbrná barva nepatří jen na párty

Návrháři mají za to, že se stříbrnými šaty můžete klidně vyrazit i do města na nákupy. Proč by se tato barva hodila jen na slavnostní okamžiky? To je dávno minulostí a šaty ve stříbrné odstínu jsou letošním hitem.

Pokud se vám to bude zdát moc, doplňte je třeba kardiganem nebo džínovou bundou, čímž poněkud srazíte jejich slavnostní tón.

Ze střihů vybírejte ten, který vám nejvíce sluší – klidně i na úzká nebo široká ramínka, s rukávy různé délky. A nezapomeňte na maxi délku, i když v tomto případě to není nutné striktně dodržet.

Noste takovou délku, ve které se cítíte nejpohodlněji. Už sama stříbrná barva je dost výrazná, takže módnímu trendu bylo uděláno zadost.

Jaké další barvy jsou letos in?

Chcete-li jít s letošními módními trendy, pak vybírejte i šaty v červené, tmavě modré, zářivě zelené barvě nebo žluté v kombinaci se šedou.

Zajímavě vypadá i bílá s černou, která patří k nadčasové klasice, jež se snad nosí v každou dobu. S touto volbou nikdy chybu neuděláte a od módní policie kritiku nesklidíte.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz