Čištění toustovače. Jak ho snadno vyčistit od zaschlých zbytků

spinavy toustovac
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Čištění toustovače nepatří mezi oblíbené práce. Pokud s tím nemáte zkušenosti, může to být i dost otravné. Jak vyčistit toustovač vám poradíme v dnešním článku. Při čištění toustovače si musíte dávat zejména velký pozor na to, aby nedošlo k poškrábání teflonu, proto není vhodné se snažit zaschlé zbytky odstraňovat mechanickou a násilnou cestou.

Jak nejlépe vyčistit toustovač?

Doma můžete vyčistit toustovač pomocí speciálních přípravků, které se prodávají k čištění grilů nebo na trouby. Přípravkem nastříkáte celou plochu toustovače a podle pokynů výrobce ho necháte působit. Potom je velmi důležité ho pořádně umýt vodou a toustovač nechat běžet zhruba 15 minut naprázdno, aby se vypálil.

Pokud nejste zastánci používání chemie v domácnosti, tak můžete použít i ocet. Ocet můžete v toustovači nechat působit klidně celou noc. Ocet uvolní připečené části, které potom ráno jednoduše pomocí měkké houbičky setřete. Stejně jako u chemického čističe je potom dobré toustovač setřít vodou a nechat 15 minut běžet naprázdno.

Vyčistit toustovač můžete i dalšími způsoby

Pokud nemáte svůj toustovač silně zanesený, tak ho zkuste jen naprázdno rozehřát a potom setřít nečistoty pomocí papírové utěrky.

Někdy pomůže i soda, kterou rozmícháte ve vodě. Na připálená místa naneste roztok sody a vody. Ve sklenici si ve 100 ml vody rozmíchejte 3 kávové lžičky sody.

Vzniklou pěnu ze sody potom pomocí houbičky naneste na připálené místo a nechte nějakou dobu působit. Soda uvolní připáleniny a potom je setřete pomocí papírové utěrky nebo ubrousku.

Nejlepší je prevence před usazením připálenin

Toustovač můžete udržet krásně čistý, tak jak jste si jej přivezli z obchodu. Postačí si před každým pečením toustů ustřihnout pečící papír, který položíte na pečící strany toustovače a budete tak tousty péct v pečícím papíru.

Po dokončení toustování pečící papír necháte vychladnout a jednoduše ho i s nečistotami vyhodíte do koše. Toustovač tak díky tomu zůstane pořád krásně čistý.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz