Pečeme velikonočního beránka. Jak upéct velikonočního beránka?

velikonocni beranek
Zdroj: Pixabay
Autor: Adam Hlavatý

Velikonoce se nám kvapem blíží a s nimi je tu i tradiční pečení velikonočního beránka. Pokud se rozhodnete upéct si velikonočního beránka místo kupovaného z obchodu, můžete se těšit nejen na lahodnou chuť, ale také na zábavu a radost z kreativního procesu. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Velikonoční beránek

Před pečením beránka nejprve vyrazíte do obchodu a nakoupíte potřebné ingredience.

Na našeho velikonočního beránka budete potřebovat 500 gramů hladké mouky, 100 gramů másla, 80 gramů cukru, 2 vejce, 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva, špetku soli, trochu mléka a konečně i vejce na potření.

TIP: Podívejte, jak si snadno udělat i velikonoční nádivku z kopřiv.

Jak upéct velikonočního beránka?

Nejdříve si připravte všechny ingredience a potřebné náčiní. Troubu si předehřejte na 180 stupňů.

V míse poté smíchejte mouku, cukr, vanilkový cukr, prášek do pečiva a špetku soli. Přidejte máslo a důkladně promíchejte, dokud nedostanete křupavou směs.

Do směsi vmíchejte vejce a postupně přilévejte mléko, dokud nedostanete hladké těsto. Následně přenesete těsto na vál a vyválejte ho na placku o tloušťce 1 centimetru.

Vytvořte z těsta tvar beránka. Můžete použít formu na pečení beránka, nebo si beránka vystřihnout ručně. Poté potřete beránka rozkvedlaným vejcem a pečte v předehřáté troubě přibližně 20 minut, dokud není zlatavý.

Hotového beránka nechte vychladnout a poté můžete ozdobit. Můžete použít různé druhy cukrářských ozdob, barvy a glazury. A teď už jen stačí servírovat a vychutnat si velikonočního beránka s rodinou a přáteli.

Rady na závěr

Pokud nechcete mít bílého beránka, můžete těsto obarvit potravinářskou barvou či kakaem nebo přidat sušené ovoce, mandle či rozinky.

V případě že nemáte formu na pečení beránka, můžete si vyrobit šablonu z papíru a těsto podle ní vystřihnout. Netrapte se tím, že beránek nebude dokonale tvarovaný. Hlavní je, že bude připravený vámi, což určitě ocení rodina i okolí.

Aby byl beránek krásně lesklý, můžete ho ještě navíc potřít sladkou vodou s trochou cukru nebo rozpuštěnou marmeládou.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz