Víte, jak moc důležitý je výběr oblečení při sportu?

oblečení a sport
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Šmídová

Oblečení a sport, to bude dnešní téma. Jaro a potažmo i léto jsou roční období, která patří mezi ideální pro pobyt venku. Otázkou je, jak to bude letos, vzhledem k tomu, co se děje po celém světě ve spojitosti s novým onemocněním zvaným koronavirus. Lidé byli zvyklí cestovat a dokonce i sportovat v zahraničí, ale to zcela jistě ještě nějakou dobu nepůjde. To ale neznamená, že by se to nedalo, tedy po uvolnění nejpřísnějších opatření, provozovat v našich podmínkách. Člověk si může tedy za normálních okolností vybírat z nepřeberného množství sportovního vybití. Za nejlevnější tělocvičnu na světě se považuje tzv. venkovní prostor, což jsou parky, lesy, všeobecně příroda a zdravý vzduch jako bonus navíc.

Ženy se chtějí líbit

Jaro, to je období, kdy se chtějí líbit hlavně ženy. Už mají takovou náturu, že chtějí vypadat dobře při každé příležitosti a sportování není žádnou výjimkou. Někdo by si myslel, že sport je hlavně o pohybu, pro ženy je však důležitá i estetická stránka.

Co se týká barevných kombinací, tak tou nejčastější bývá  černá a bílá, to ale neznamená, že se nepoužívají pastelové barvy. V dnešní době se už dávno dostala do popředí růžová a modrá. Při výběru topu, se musí dbát na velikost. To znamená, nesmí tlačit nebo škrtit. Jako doplněk se používají  kraťasy či legíny.

Obuv a jejich výběr vzhledem nejen ke sportu, ale i ke zdraví

Jaro vybízí k tomu, aby se nosila logicky jiná obuv než v zimě. Ovšem ta špatná může způsobit mnoho zlých následků, které mají opravdu katastrofální dopad na zdraví. Boty jsou drahá sranda, jak se říká, ale vyplatí se investovat do kvality, jelikož je to investice do svého fyzického zdraví. Výběr by měl podléhat účelu.

U obuvi se musí zohlednit například otázka, do jakého terénu a k jakému sportu budou boty určené a také jak to bude náročné. Bota by měla odvádět mokro, ale být také prodyšná. Anatomicky by se též měla přizpůsobit konkrétnímu chodidlu.

Co ještě chybí

Oblečení a sport už jsme tedy probrali, ale co dál? Někdo při sportu používá kupříkladu sluchátka, ve kterých má hudbu, někdy dokonce už i audioknihy, ale vede stále jednoznačně muzika.

Říká se, že například při běhu by se měl vychutnávat každý moment. Navíc díky vhodnému oblečení a obutí vás bude sport ještě více těšit a bude ještě větší zábavou než doposavad.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz