Nápoj proti nachlazení si připravíte hravě doma. Stačí použít běžné suroviny

nápoj proti nachlazení
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

V této době může být nápoj proti nachlazení velice důležitou složkou vašeho denního příjmu tekutin. Právě teď totiž přichází doba největšího nachlazení, kdy se prevence hodí nejvíc. Váš nápoj proti nachlazení si můžete připravit doma levně a rychle, a to za použití běžně dostupných surovin, které možná najdete i ve vaší lednici.

Nápoj proti nachlazení s vitamínem C

Jednoduchý nápoj proti nachlazení připravíte nejlépe z citronů. Ne nadarmo se radí při prevenci nachlazení užívat vitamín C.

Pokud nechcete vy nebo vaše děti pojídat prášky, tak si připravte jednoduchou citronovou šťávu, kterou můžete používat místo běžné vody nebo nápoje, který přes den pijete. Vitamín C nenajdete ve velkém množství jen v citronech, ale také v pomerančích, které jsou pro děti díky jejich sladkosti i chutnější.

Pokud si tedy chcete připravit lahodný nápoj plný vitamínu C, můžete pro děti vymačkávat čerstvé pomeranče. Při mačkání citronů nápoj vždy míchejte s vodou.

Alkoholem proti nachlazení

I alkoholické nápoje mohou proti nachlazení dobře zafungovat. Důležitá je prevence v malém množství. Na Moravě jistě znají svůj oblíbený nápoj, který používají už léta jako prevenci nachlazení.

Stačí si sehnat kvalitní silnou pálenku. Nemusíte ji nutně pít, pokud vám zrovna toto pití nechutná. Pálenku kvůli prevenci stačí vykloktat. Při polknutí však zajistíte ještě lepší účinek než jen při pouhém vykloktání.

Jestli si chcete připravit opravdu poctivý nápoj proti nachlazení, tak můžete nechat v pálence vyluhovat pálivou papričku nebo zázvor.

Horký nápoj proti nachlazení

Pokud máte rádi teplé či horké nápoje, tak můžete pro tento účel používat čaj, který si doma připravíte ze zázvoru. Kořen zázvoru koupíte v každém supermarketu a následná příprava čaje z něj je opravdu jednoduchá.

Dávejte si jen pozor na dávkování, protože většina kořenů zázvorů je opravdu velmi silná. Při použití většího množství může dojít k podráždění krku. Raději si ho tedy dávkujte v menším, ale pravidelném množství.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz